26.09.2022 Esmaspäev

Inimesi plaanib juurde värvata 45 protsenti tööandjatest

Manpower Group viis läbi kvartaalse riigi- ja erasektori värbamisplaane kaardistava ja aktiivsuse uuringu, kust selgus, et järgmises kvartalis plaanib 41 000 tööandjast inimesi juurde värvata 45 protsenti.

Kõige enam on tarvis inimesi värvata IT-sektorisse.
Kõige enam on tarvis inimesi värvata IT-sektorisse. Foto: pixabay

Tulemustest selgus veel, et 36 protsenti plaanib hoida praegust taset, 16 protsendil on kavas töötajate arvu vähendada ning 3 protsenti pole veel otsustanud, selgus Manpower Groupi uuringust.

Kõige enam on tarvis inimesi värvata IT-sektorisse, millele järgnevad pangandus-, kinnisvara- ja kindlustusvaldkond. Tõenäolisemalt värbavad inimesi praegu suured organisatsioonid, väikefirmad on pigem äraootaval seisukohal.

Uuringu kohaselt on värbamisaktiivsus maailmas aga ebaühtlane – Euroopas värvatakse uusi töötajaid pigem tagasihoidlikult, samas Aasias ja Kesk- ning Lõuna-Ameerikas on vajadus uute inimeste järele kõrge. Endiselt tõdeb kolm neljandikku ettevõtjatest, et olenemata sellest, kas värvata on vaja vähe või palju inimesi, pole tööturult võtta neile vajalike kompetentsidega töötegijaid.

Maailma kõige värbamisaktiivsemad riigid on hetkel Brasiilia, India, Costa Rica, Hiina ja Colombia. Euroopa riikidest on värbamise osas enim positiivsemalt meelestatud Rootsi, Prantsusmaa, Norra ja Belgia ning tagasihoidlikumad oma plaanides on Ungari, Kreeka, Poola ja Hispaania.

Manpoweri Baltikumi juht Heigo Kaldra sõnas, et kui maailma värbamiskaart näitab ebaühtlast pilti, siis sama võib öelda ka Eesti kohta, kus ettevõtjad käituvad ebakindlal ajal erinevalt. "Kriisiajal kiputakse vajutama pidurit, aga tegelikult on see hea aeg investeeringuteks, eriti sellisteks, mis on suunatud inimestesse. Organisatsiooni jaoks strateegiliselt olulisi inimesi tuleb hoida ka majanduslikult keerulistes oludes, hiljem parematel aegadel uute inimeste värbamine ja väljaõpetamine osutub pea alati märkimisväärselt kallimaks meetmeks," lisas Kaldra.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255