14.06.2023 Kolmapäev

Eestimaalased töötavad korralikult ka kodukontoris

Erinevates valdkondades 1200 töötajat küsitlenud värbamisportaal CV.ee selgitas, et enamus töötajaid on kodukontoris vastutustundlikult ning täidavad oma tööülesandeid distsiplineeritult. 

Kodukontoris töötatakse vastutustundlikult.
Kodukontoris töötatakse vastutustundlikult. Foto: pixabay

Uuringu kohaselt tunnistas vaid 30 protsenti vastanutest, et neil juhtub harva tööajal uinakuid. Üle poole vastanutest ehk 52,5 protsenti kinnitasid aga, et nad pole kunagi tööajal magama jäänud.

Kuigi mõned töötajad võivad tööpäevadel kiusatusele järele anda ja tööd vältida, siis on positiivne, et vaid 40 protsenti vastanutest tunnistas mõnikord sellist käitumist, püüdes samal ajal jätta tööka mulje. 35 protsendil vastanutest ei ole kunagi sellist käitumist praktiseerinud.

Kodu koristamine tööajal ei ole tavapärane -  32,8 protsenti vastanutest võtab koristamise ette väga harva oma tööajal, 23 vastanutest tunnistas, et seda juhtub mõned korrad kuus ja 24,2 protsenti väitis, et nad ei ole kunagi tööajal kodu koristanud ja teevad seda ikka väljaspool tööaega.

Sisseostude tegemine tööajal on samuti haruldane. 34 protsenti vastanutest kinnitasid, et neil juhtub väga harva tööajal poes käimist. 33 protsenti vastanutest ei ole kunagi seda teinud tööajast.

Kuigi sotsiaalmeedia sisu on väga kerge tarbima jääda pikaks ajaks, siis eestlased tööajal hoiavad ka tublisti sellest eemale. 65 protsenti kinnitasid, et nad ei veeda tunde telefonis sotsiaalmeediat tarbides. Vaid 12 protsenti vastanutest tunnistasid, et see juhtub neil korra-kaks nädalas.

CV.ee värbamisjuhi Kaire Kleesmenti sõnul näitavad uuringu tulemused, et Eesti töötajad on kodukontorisse suurepäraselt kohandunud. "Nad täidavad oma tööülesandeid täpselt ning näitavad üles vastutustundlikku käitumist, olles suurepäraseks eeskujuks."

Uuringu kohaselt on Eesti töötajad teadlikud oma kohustustest ning hoiavad tööandja vara au sees. 71 protsenti vastanutest kinnitasid, et nad pole kunagi varastanud kontorist midagi. Samuti järgib 67 protsenti tööandja poolt antud turvameetmeid, tagades sellega tööandja usalduse.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255