08.07.2021 Neljapäev

Arto Aas: põhjendamatult vaktsineerimata töötajate vabastamine võib jälle päevakorda tõusta

Arto Aas rääkis Eesti Päevalehes, milline on tööandjate vaade vaktsineerimise seisule ning kas ka Eestis võiks olla vajalik sarnaselt Lätiga seadusandluse muutmine nii, et vaktsineerimisest keeldumine saaks olla argument töötajaga töösuhte lõpetamiseks.

Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu esimees
Arto Aas, Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Foto: Eesti Tööandjate Keskliit

“Eesti seadused võimaldavad juba täna vaktsineerimata töötajate vallandamist, kui tööandja riskianalüüs peab vaktsineerimist enda ja teiste tervise kaitsmisel möödapääsmatuks. Mõistagi on see äärmuslik meede, mida keegi kergekäeliselt kasutada ei soovi. Uues olukorras, kus vaktsiinid on kõikidele kättesaadavad, aga meid siiski ähvardab kolmanda laine risk, võib põhjendamatult vaktsineerimata töötajate vabastamine uuesti päevakorda tõusta. Samuti tuleb tõsiselt kaaluda, kas vaktsineerimata inimestele tuleb edaspidi tagada näiteks tasustatud karantiinilehele jäämine, mis hüvitatakse teiste maksumaksjate ja tööandjate taskust. Sotsiaalne kaitse peab olema tagatud eelkõige neile, kes käituvad enda ja teiste tervise suhtes vastutustundlikult.

Riigipoolset survet vaktsineerimata töötajate vallandamiseks pole seni olnud. See poleks ka vajalik ega kohane, sest tööandjad on ise väga huvitatud oma töötajate ja klientide kaitsmisest. Riigi fookus peaks püsima vaktsineerimise sujuval korraldamisel ja tõhusamal teavitustööl. Kõik võimalikud vead on tänaseks tehtud. Loodetavasti on nendest saadud õppetunnid piisavad, et ära hoida kolmanda laine saabumine.”

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!