07.04.2021 Kolmapäev

Ametiühingud: töökeskkonnaspetsialistid tuleb kutsuda koroonaõppusele

Ametiühingute Keskliidu hinnangul vajavad töökeskkonna spetsialistid ja volinikud kiiresti korralikku välkõppust bioloogiliste ohutegurite osas, et töökollektiivid saaksid koroonaviiruse leviku kontrolli alla. 

Ametiühingute jaoks on nakkusnäitajate alla toomine esimene prioriteet, et hoida elusid, tervist ja töökohti.
Ametiühingute jaoks on nakkusnäitajate alla toomine esimene prioriteet, et hoida elusid, tervist ja töökohti. Foto: pexels

Möödunud nädalal terviseameti juhi Üllar Lannoga kohtunud Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul levib viirus praegu suuresti töökohtadel ning seetõttu on just töökohtadel ka järjest suurem roll viiruse leviku tõkestamisel.

Statistikast näeme, et paljud asutused ja ettevõtted pole suutnud bioloogiliste ohutegurite haldamisega toime tulla, viirus levib vabalt,

rääkis Peterson ja lisas, et ohutu töökeskkonna tagamine on just tööandjate ülesanne.

„Töökeskkonna spetsialistid ja volinikud peavad olema määratud ja valitud enamuses austustest, aga nende väljaõpe koroonaga seotud riskide osas jätab soovida. Välkõppus olnuks vajalik juba eelmisel kevadel, aga parem hilja kui mitte kunagi,“ selgitas Peterson.

Ametiühingute jaoks on nakkusnäitajate alla toomine esimene prioriteet, et hoida elusid, tervist ja töökohti, mistõttu osaletakse aktiivselt ettepanekute tegemisel, läbirääkimisel ja rakendamisel koos valitsuse ja tööandjatega.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!