23.10.2017 Esmaspäev

Ametiühing: tööandjad käituvad transpordihangetel vastutustundetult

Transpordi ametiühingu (ETTA) teatel käituvad tööandjad riigihangetel vastutustundetult, võites hankeid mittejätkusuutliku hinnaga, mis seab ohtu järjepideva teenuse osutamise ja töörahu säilimise.

Transpordi ametiühingu esimehe Üllar Kallase sõnul on põhiliseks probleemiks see, et riigihangete võitmiseks alandavad ettevõtted hindu kriitilise piirini. "Hanke võitnud ettevõtted on raskete valikute ees ning püüavad iga hinna eest täita võetud kohustusi," ütles Kallas pressiteates.

Kallase sõnul on näiteid, kus hanke võitnud ettevõtte bussijuhtide töötasu on tulenevalt hanke madalast hinnast hoopis langenud ning seetõttu oluliselt raskendatud uute töötajate leidmine.

"Probleemide lahendamiseks on töötajaid toodud isegi teisest linnast, olemasolevad töötajad peavad tegema ületunde, et reisijate vedu oleks tagatud. Väsinud ning sellest tulenevas stressis bussijuht ei pruugi ohuolukorrale piisava kiirusega reageerida," märkis Kallas.

Ametühing kutsub üles väärtustama bussijuhi ametit ning toetama bussisektori jätkusuutlikku arengut, sealjuures peaks tähelepanu pöörama, et riigihankeid ei võidetaks madalate töötasude ja ohutuse arvelt.

ETTA on eraõiguslik mittetulundusühing, mis koondab enda alla peamiselt transpordiala või sellega seotud valdkondade auto-, bussi - ja kiirabijuhte, teetöötajad, lennundustöötajad ning kommunaaltöötajaid.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255