06.06.2022 Esmaspäev

Veel täna võivad kehval järjel lasterikkad pered kodutoetust taotleda

Kredexi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ühendasutus võtab tänaseni vastu madalama sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotlusi.

Kredexi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ühendasutus võtab esmaspäevani vastu madalama sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotlusi.
Kredexi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ühendasutus võtab esmaspäevani vastu madalama sissetulekuga lasterikastele peredele mõeldud kodutoetuse taotlusi. Foto: pixabay

Lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse panustatakse tänavu üle kolme miljoni euro, teatas EAS-i ja Kredex-i ühendasutuse esindaja BNS-ile.

Võimalus oma elamistingimusi parandada on peredel, kus kasvab vähemalt kolm kuni 19-aastast last ning kelle sissetulek ühe leibkonna liikme kohta oli eelmisel aastal kuni 355 eurot kuus. Toetust saavad ennekõike pered, kellel puudub oma kodu või olemasolev eluase ei vasta tänapäevastele elamistingimustele, sealjuures puudub vee- ja kanalisatsioonisüsteem või on pesuruumid amortiseerunud, katus ei ole vettpidav või küttekolded ei taga kodus piisavalt sooja temperatuuri või on eluohtlikud.

Suurim toetussumma on 10 000 eurot. Kolme- ja neljalapselised pered, kellele on varem ühe korra kodutoetust eraldatud, saavad teistkordselt taotleda veel 5000 eurot. Viie- ja enamalapselised pered, kellele on varem korra kodutoetust eraldatud, saavad teisel korral taotleda 10 000 eurot. Ühele perele antakse kodutoetust kuni kaks korda.

Kredex-i ja EAS-i ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul ei tohiks alahinnata energiatõhususe mõju inimeste heaolule.

Kodude energiatõhusamaks muutmisel on reaalne mõju inimeste tervisele, rahakotile ja kliimale laiemalt. Paljud pered tunnevad seda eriti valusalt vältava energiakriisi tingimustes. Vaatamata meie ühiskonna kasvavale heaolule, näeme paraku igal aastal peresid, kelle elamistingimused ei vasta tänapäeva mõistes elementaarsetele nõuetele. Siiski on kasvanud inimeste teadlikkus energiatõhususe olulisusest ja kodutoetus annab nendele peredele hea võimaluse oma kodud päriselt korda teha,

rääkis Reinsalu.

Tagastamatut toetust saab kasutada mitmeti. Näiteks eluaseme püstitamise, renoveerimise, ümberehitamise või laiendamisega seotud väljaminekuteks, aga ka eluaseme tehnosüsteemide või -võrkude rajamise, muutmise või asendamisega seotud kulutusteks. Lisaks võib seda kasutada eluaseme soetamiseks juhul, kui leibkonnal ei ole päris oma kodu või leibkonna omandis olev maja või korter ei vasta kaasaegsetele elamistingimustele, sealhulgas on eluase pere jaoks mõistlikel eeldustel ruumiliselt liiga väike.

Varasemalt toetust saanud pered peavad korduva toetuse taotlemise hetkeks olema eelmise toetuse sihtotstarbeliselt ja tähtaegselt ära kasutanud ning esitanud Kredex-ile seda kinnitava lõpparuande.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference