29.02.2016 Esmaspäev

Tallinna korterelamud saavad taotleda haljastustoetust

Tallinna korterelamutele haljastustoetuse jagamiseks ellu kutsutud projekt "Roheline õu" ootab alates 7. märtsist korteriühistutelt taotlusi.

Toetus on ette nähtud puude, põõsaste ja lilletaimede istutamiseks kortermajade ümbrusse
Toetus on ette nähtud puude, põõsaste ja lilletaimede istutamiseks kortermajade ümbrusse Foto: PM

Tallinna linn toetab alates 2013. aastast projektiga "Roheline õu" korteriühistuid hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seotud kulude katmisel – kolme aasta jooksul on kokku 272 korteriühistule toetusteks eraldatud kokku enam kui 150 000 eurot. Projekti eesmärk on muuta linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti. Ühtlasi soovitakse projektiga aidata kaasa Tallinna saamisele 2018. aasta Euroopa roheliseks pealinnaks.

Toetus on ette nähtud puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks; lillevaaside, -amplite ja muude mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks, muru rajamiseks ja sambla tõrjeks; puude raieks ja hoolduslõikuseks ning loetletud tegevuste elluviimiseks vajalike teenuste ostmiseks. Kõige suurem toetus on 600 eurot korteriühistu kohta ja toetuse määr kuni 60% kavandatud tegevuste kogumaksumusest.

Abilinnapea Eha Võrk tõdes, et heakorrastatud õuesid tekib üha juurde ning projektis osaleda soovivate korteriühistute hulk aina kasvab. "See on ehe näide sellest, et elanikud ise saavad ümbritseva keskkonna jaoks palju ära teha. Kutsun korteriühistuid projektis osalema," ütles Võrk.

Projekt "Roheline õu" on täienduseks juba aastaid edukalt toiminud "Hoovid korda" projektile, mille raames on saanud toetust üle 1000 korteriühistu. Lisaks on Tallinn toetanud enam kui 140 korteriühistut fassaadide korrastamisel.
Taotlusvoor kestab 30. aprillini.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes