30.11.2020 Esmaspäev

RTK hakkab järgmisel aastal rakendama TTJA ja RIA toetusi

Järgmisel aastal tuuakse tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) ning riigi infosüsteemi ameti (RIA) toetusmeetmete rakendamine üle Riigi Tugiteenuste Keskusesse (RTK).

RTK on praeguseks Eesti suurim toetustega tegelev riigiasutus ning praegu rakendab RTK 54 protsenti Euroopa Liidu (EL) 2014–2020 perioodi struktuurivahenditest jagatavatest toetustest.
RTK on praeguseks Eesti suurim toetustega tegelev riigiasutus ning praegu rakendab RTK 54 protsenti Euroopa Liidu (EL) 2014–2020 perioodi struktuurivahenditest jagatavatest toetustest. Foto: pexels

TTJA toetusmeetmed liiguvad RTK-sse 1. aprillil ning RIA meetmed 1. juunil 2021, teatas RTK.

Erinevate rakendusüksuste liitmine Riigi Tugiteenuste Keskusega on osa riigireformist, mida on ellu viidud juba mitme aasta jooksul. Selle eesmärk on tõhustada riigiülesannete täitmist, muuta toetuste taotlemine klientidele lihtsamaks ning ühtlustada erinevate toetuste korraldamist. 

RTK peadirektori asetäitja Martin Karro sõnul on positiivsed näited asutuste konsolideerimisest RTK-l juba olemas.

Selle aasta aprilli alguses liitusid RTK-ga Sihtasutuste Innove ja Archimedes struktuuritoetuste rakendusüksused. Seni eraldi asutustes tegutsenud töötajad saavad tänu sellele oma tugevaid kompetentse omavahel jagada ühe katuse all,

märkis ta.

Tema sõnul tagab see ühelt poolt toetuse saajatele ühtlase teenuse ning samas annab paindlikkuse vajadusel ressurssi ümber suunata ühe või teise kiirema tegevuse tõhusaks täitmiseks.

Asutused on juba alustanud ühiste töögruppidega, et töötajatele, koostööpartneritele ja toetuse saajate jaoks oleks protsess võimalikult sujuv.

Riigi Tugiteenuste Keskuse eesmärk on pakkuda keskselt tugiteenuseid teistele riigiasutustele, mis võimaldab neil keskenduda oma põhitegevusele ning seeläbi tõhustada riigisektori toimimist. Üks RTK pakutavatest teenustest on erinevate toetusmeetmete korraldamine.

RTK on praeguseks Eesti suurim toetustega tegelev riigiasutus ning praegu rakendab RTK 54 protsenti Euroopa Liidu (EL) 2014–2020 perioodi struktuurivahenditest jagatavatest toetustest. Pärast TTJA ja RIA toetuste liitumist hakkab RTK rakendama 73 protsenti EL-i struktuuritoetustest.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes