08.10.2020 Neljapäev

Omavalitsused saavad toimetulekutoetusteks lisaraha

Valitsus võttis täna vastu korralduse, millega antakse 33 omavalitsusele toimetulekuraskustes inimestele toetuste maksmiseks 1 miljonit eurot lisaraha. Samuti eraldatakse vahendeid asendus- ja järelhooldusteenuse ning maakonnakeskuste rahvastikutoimingute korraldamiseks.

Toimetulekutoetuste, asendus- ja järelhooldusteenuse ning rahvastikutoimingute jaoks jaotatakse toetusfondist täiendavalt kokku 2,8 miljonit eurot.
Toimetulekutoetuste, asendus- ja järelhooldusteenuse ning rahvastikutoimingute jaoks jaotatakse toetusfondist täiendavalt kokku 2,8 miljonit eurot. Foto: pixabay

Omavalitsuste toimetulekutoetuse kulud on hakanud kasvama,

ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

„Näiteks möödunud suvel tuli neil maksta toetust 8% võrra rohkem kui eelmisel aasta samal ajal. Omavalitsused vajavad täna lisaraha, et kasvava koormusega toime tulla.“

Toimetulekutoetus on riigi rahaline abi puuduses inimestele, mida maksab kohalik omavalitsus. Toetust makstakse, kui pere sissetulekud jäävad pärast eluasemekulude katmist alla toimetulekupiiri.

2020. aasta riigieelarves on toetuseks planeeritud kokku 16,4 miljonit eurot, millest 13,9 miljonit on juba varasemalt jaotatud.

Samuti antakse omavalitsustele lisavahendeid laste asendus- ja järelhooldusteenuseks. „Toetusraha on mõeldud selleks, et ka need lapsed, kel mingil põhjusel puudub pärisperekonna ja vanemate hool, saaksid võimaluse seda tunda,“ märkis Aab. Ministri sõnul on poole aasta jooksul asendushooldust vajavate laste arv muutunud ning seda võetakse lisaraha jaotamisel arvesse.

Lisaks makstakse maakonnakeskuseks olevatele omavalitsustele toetust rahvastikutoimingutega seotud tegevusteks. Rahvastikutoiminguteks on sünni, surma, abielu ja lahutuse registreerimine ning perekonnaseisuandmete muutmine, elukoha registreerimine jm.

Toimetulekutoetuste, asendus- ja järelhooldusteenuse ning rahvastikutoimingute jaoks jaotatakse toetusfondist täiendavalt kokku 2,8 miljonit eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!