19.03.2020 Neljapäev

Loomakasvatuse üleminekutoetusi saab taotleda 23. märtsini

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) loomakasvatuse üleminekutoetuste ja piimalehma kasvatamie otsetoetuste taotlusvooru on laekunud 2092 taotlust, taotlusi saab esitada 23. märtsini. Taotluste vastuvõtt algas 2. märtsil, piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda hilinenult veel 17. aprillini, kuid sel juhul vähendatakse määratavat toetust 1 protsendi võrra iga hilinetud tööpäeva kohta, teatas PRIA. 

Toetatavate loomaliikide, toetuste sisu ja saamise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.
Toetatavate loomaliikide, toetuste sisu ja saamise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt. Foto: Pixabay

Möödunud aastal oli taotlejaid 3181. Loomakasvatuse toetuste taotlusi saab esitada vaid elektrooniliselt e-PRIA portaali kaudu. Toetatavate loomaliikide, toetuste sisu ja saamise tingimuste kohta saab täpsemalt lugeda PRIA kodulehelt.

Loomakasvatuse toetuste taotlemiseks tavapärasel perioodil on PRIA poolt kõik võimalused loodud ja taotlemise soovi korral ootame üleminekutoetuste taotluste esitamist hiljemalt 23. märtsil. Klientidel, kellel puudub arvuti kasutamise võimalus või internet, palume ühendust võtta PRIA registrite infotelefoniga ja leiame sobiva lahenduse taotluse esitamiseks," ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell. 

E-PRIA teenuste kasutamise abiinfo on kättesaadav e-PRIAs samm-sammult toiminguid tehes. Abi saab PRIA loomatoetuste ja pindalatoetuste infotelefonil 737 7679.

PRIA teenindusbürood on eriolukorra tõttu suletud ja hetkel pole võimalik kasutada teenindusbüroode kliendiarvuteid. Klientidel, kellel puudub arvuti kasutamise võimalus või internet, palub PRIA ühendust võtta registrite infotelefoniga 731 2311.

Üleminekutoetused määrab ja väljamakseid alustab PRIA juunis ning piimalehma kasvatamise otsetoetused detsembris.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes