02.03.2021 Teisipäev

PRIA alustas loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõttu

Täna algas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõtt.

Piimalehma kasvatamise otsetoetused on mõeldud pidurdamaks piimalehmade ja piimakarja kasvatajate arvu vähenemist.
Piimalehma kasvatamise otsetoetused on mõeldud pidurdamaks piimalehmade ja piimakarja kasvatajate arvu vähenemist. Foto: pixabay

Sel aastal saab taotleda piimalehma kasvatamise otsetoetust, piimalehma kasvatamise otsetoetust Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus ning ute ja kitse kasvatamise otsetoetust, teatas PRIA.

Taotluste vastuvõtt toimub elektrooniliselt e-PRIAs 2.–22. märtsini ja hilinenult saab taotlusi esitada kuni 16. aprillini, kuid sel juhul vähendatakse määratavat toetust 1 protsent iga hilinetud tööpäeva kohta. 

Eelmisel aastal sisse viidud uuendus, et taotlusele loomade arvu ei märgita, vaid piisab taotlemise märkest, kehtib ka sel aastal.

Piimalehma kasvatamise otsetoetused on mõeldud pidurdamaks piimalehmade ja piimakarja kasvatajate arvu vähenemist. Ute ja kitse kasvatamise otsetoetus aitab hüvitada kulutusi ja tõsta loomapidajate konkurentsivõimet. 

PRIA peadirektor otsustab loomakasvatuse otsetoetuste määramise või taotluste rahuldamata jätmise hiljemalt 10. detsembriks ja toetus makstakse välja 10. detsembrist 2021. aastal kuni 30. juunini 2022. aastal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!