14.05.2020 Neljapäev

EAS muudab turismisektori ärimudelite toetuse tingimusi

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem allkirjastas määruse, mille kohaselt hakkab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma täiendavat tuge COVID-19 puhangust kannatada saanud turismiettevõtjatele.

Suurprojekti toetuse maht on 20 000 kuni 200 000 eurot ettevõtja kohta ning toetuse omaosaluse määr langeb 20 protsendi peale.
Suurprojekti toetuse maht on 20 000 kuni 200 000 eurot ettevõtja kohta ning toetuse omaosaluse määr langeb 20 protsendi peale. Foto: pixabay

Määruse kohaselt muutuvad EAS-i turismiettevõtete ärimudelite rakendamise toetuse tingimused. Ettevõtete projektide omafinantseering väheneb 40 protsendilt 20 protsendile ning lisandub täiendav võimalus taotleda väikeprojektide toetusele, teatas EAS. 

Väikeprojektide toetust hakatakse pakkuma turismiettevõtja eriolukorrast tulenevate mõjude leevendamiseks, tegevuste ümberkorraldamiseks, teenuste või toodete arendamiseks ja turule toomiseks või eriolukorra järgse ärimudeli muudatuse ettevalmistamiseks.

Väikeprojektid võivad olla iseseisvad arendused või ka suure turismi ärimudeli arendusprojekti ettevalmistavad tegevused. Väikeprojekti toetuse maht on 5000 kuni 20 000 eurot turismiettevõtja kohta.

"Kuna turismiettevõtjate tavapärane tegevus on kriisiolukorra tõttu seiskunud, innustame ettevõtjaid vaatama ümber oma olemasolevad ärimudelid ning mõtlema tegevustele, mis aitavad ettevõtte konkurentsivõimet tõsta ja pikemas perspektiivis kriisist võitjana väljuda," kommenteeris minister Siem pressiteates.

Ta lisas, et sel aastal ei saa eeldada välisturismi kiiret taastumist, mistõttu on vajalikud just sellised toetused, mis aitaksid kiiremini taastada sise- ja välisturismi teenuste käivet ning samas vähendaksid laiemaid mõjusid ka teistele sektoritele, nagu toitlustus ja transport.

Varasemalt EAS-i poolt juba avatud suurprojekti toetus on suunatud uuendatud või uue ärimudeli arendamise ning rakendamisega seotud tegevusteks, et välja arendada ja ellu viia kõrgema lisandväärtusega tooteid, teenuseid või tehnoloogilisi lahendusi.

Suurprojekti toetuse maht on 20 000 kuni 200 000 eurot ettevõtja kohta ning toetuse omaosaluse määr langeb 20 protsendi peale.

Suur- ja väikeprojektide toetust saab taotleda igas suuruses turismiettevõte mikroettevõttest suurettevõtteni, samuti sihtkoha arendusorganisatsioonid, erialaliidud ja kohaliku omavalitsuste üksused. 

Turismiettevõtjad saavad toetusi taotleda läbi EAS-i alates 21. maist. Taotlejatele, kes on juba oma projektitaotlused esitanud, rakendatakse uuendatud toetusemäära tagasiulatuvalt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!