07.06.2021 Esmaspäev

EAS avas 15-miljonise tootearenduse toetuse vooru

Alates tänasest, 7. juunist avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) taotlemiseks tootearenduse toetuse, mille lisaeelarve on 15 miljonit eurot.

Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot.
Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot. Foto: unsplash

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul on COVID-19 kriisist väljumisel oluline toetada ja innustada ettevõtteid uute ja innovaatiliste toodete ja teenuste arendamisel.

COVID-i kriis on mõjutanud meie elu- ja töökorraldust, tarbimiskultuuri ja -eelistusi, mistõttu peavad ka ettevõtted vastavalt kohanema ja looma uudseid lahendusi. Selleks, et meie ettevõtted saaksid püsida maailmaturul konkurentsivõimelised ja luua uusi innovaatilisi tooteid või teenuseid, oleme avanud ka tootearenduse toetuse. Meie majanduse üks peamisi väljakutseid – toota nutikamalt kõrgema lisandväärtusega kaupu – sõltub just innovatsioonist,

ütles Sutt pressiteates.

Lisaraha tootearenduse toetamiseks tuleb Euroopa Liidu taasterahastu React-EU vahenditest ning  juunikuu jooksul avab EAS ka täiendava rakendusuuringute toetuse vooru.

EAS-i juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul näitas väga aktiivne taotlemine eelmisel aastal, et pidev tootearendus on oluline konkurentsis püsimise eeldus. "Panustamine tootearendusse aitab ettevõtjatel väärtusahelas kõrgemale tõusta ning tõstab potentsiaali toodete eksportimiseks," ütles Harjo.

Toetuse suurus on 20 000 kuni 500 000 eurot ühe projekti kohta ja toetuse osakaal on sõltuvalt ettevõtte suurusest 25–45 protsenti projekti kogumaksumusest. Kui tootearendus on seotud COVID-19 või muudele viirusvastaste uuringutega, siis on toetuse osakaal 15 protsenti kõrgem.

Toetuse abil saab kompenseerida uue toote või teenuse arendamisega seotud kulusid, näiteks arendustöötajate töötasu, tootearenduseks vajalike uuringute ja teenuste ning vajalike materjalide ja tarvikute kulud.

Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot.

Taotlusi võetakse vastu kuni eelarve lõppemiseni. Enne taotlemist tuleb läbida eelnõustamine, mille käigus EAS hindab projekti sobivust toetuse tingimustele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!