01.06.2020 Esmaspäev

EAS avab teisipäeval 4-miljonise äride renditoetuse taotlemisvooru

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab teisipäeval kaubandus- ja teenindusettevõtjatele mõeldud rendimaksete toetuse taotlemisvooru, mille kogueelarve on 4 miljonit eurot.

Toetust saavad taotleda ka väljaspool kaubanduskeskusi asuvate mängutubade pidajad.
Toetust saavad taotleda ka väljaspool kaubanduskeskusi asuvate mängutubade pidajad. Foto: pixabay

"Eriolukorra tõttu sattus kaubandussektor tõsise majandusliku löögi alla, kuid samas olid piirangud hädavajalikud kriisi peatamiseks," ütles rahandusminister Martin Helme pressiteates.

Suurem osa müügipindadest on kaubanduskeskustes olnud suletud, kulud olid kaupmeestel aga ka sel ajal ja esialgu võivad ka taasavamise järgsed müüginumbrid olla mullusest väiksemad,

lisas ta.

Valitsus toetas Eesti Kaupmeeste Liidu ettepanekut, mille järgi jagatakse kaubandusettevõtetele rendimaksete toetust põhimõttel, et riik kompenseerib rentnikule rendileandja poolt tehtud soodustusega sama suure osa rendist, kuid mitte rohkem kui 25 protsenti.

Toetuse andmise eesmärk on ühekordse tagastamatu abi andmine kaubandus- või teenindusettevõtjatele, et elujõulised ettevõtted suudaksid vahepealsed ajutised raskused selja taha jätta ja oma tegevusega edasi minna.

Toetust saab taotleda kaubandus- või teenindusettevõtja, kes kasutab rendi- või üürilepingu alusel kaubandus- või teeninduspinda kaubanduskeskuses, mis oli 24. märtsil kehtestatud kaubandusettevõtetes liikumisvabaduse piirangu tõttu osaliselt või täielikult suletud.

Samuti saavad toetust taotleda ka väljaspool kaubanduskeskuseid asuvate laste mängutubade pidajad.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes