19.08.2021 Neljapäev

Avanes taotlusvoor inimeste tööturule aitamiseks

Vast avanenud taotlusvoorust ettevõtetele, vabaühendustele, haridusasutustele ning riigi või kohaliku omavalitsuse asutustele on võimalik taotleda toetust, et pakkuda tööturule jõudmiseks toetavaid tegevusi 16-29-aastastele noortele ja vähemalt 6 kuud tööturult eemal olnud või mitteaktiivsetele inimestele.

Soovitakse aidata noori ja kaua tööturult eemal olnud inimesi.
Soovitakse aidata noori ja kaua tööturult eemal olnud inimesi. Foto: pexels

See võimaldab pakkuda individuaalsemat ja paindlikumat lähenemist nende pehmemaks tööle aitamiseks, arvestades ka vaimse tervise vajadustega.

„Noored on tööturul üks haavatavamaid sihtgruppe vähesema töökogemuse ja sageli töötamise tõttu enam kannatada saanud sektorites. Lisaks on COVID-kriis avaldanud negatiivset mõju meie inimeste, eriti noorte, vaimsele tervisele. Seetõttu pean oluliseks, et noortele ja pikalt tööturult eemal olnud inimestele pakutaks ka pehmemaid ja paindlikumaid lähenemisi, mis toetavad vaimset tervist ning turvalist ja sujuvat liikumist tööturule. Seda saab teha käelise tegevuse ringide, digipädevuste ja teiste sotsiaalsete oskuste arendamise kaudu,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Taotlusvooru avamisega soovime toetada noori ja pikemalt aega töölt eemal olnud inimesi, kes vajavad paindlikumaid lähenemisi ja suuremat tuge tööturuteenusteni või tööle jõudmisel. Kindlasti on oodatud ka uued ja integreeritud lähenemised, mis igakülgselt toetavad haavatavamate sihtgruppide võimestamist ja enda tee leidmist. Seetõttu on soositud just näiteks individuaalsemad või klubilised tegevused, mis esmalt aitavad inimest üldse aktiveerida ja seejärel samm-sammult tööellu astuda,

tõi välja tööhõive osakonna nõunik Kelli Ilisson.

COVID-kriisi tagajärjel tõusis noorte töötuse määr 16-29-aastaste vanusegrupis 2020. aastal 12,3%-ni (aasta varem oli näitaja 7,2%), NEET-määr, samas vanuserühmas tõusis aastaga 10,4%-lt 11,9%-ni.

Taotlusvooru eelarve on 2 miljonit eurot ja seda rahastatakse  Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.  Omafinantseeringu suurus taotleja jaoks on 15% abikõlblikest kuludest. Avatud taotlusvoor on tähtajaline ja taotlusi saab esitada 16. augustist 27. septembrini. Projektide abikõlbulikkuse periood kestab kuni 31.08.2023. Taotlusvooru infopäev toimub 2. septembril virtuaalselt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference