17.08.2021 Teisipäev

Avanes 2-miljonine taotlusvoor noorte tööturule aitamiseks

Ettevõtted, vabaühendused, haridusasutused ning riigi või kohaliku omavalitsuse asutused saavad taotleda toetust, et pakkuda tööturule jõudmiseks toetavaid tegevusi 16-29-aastastele noortele ja vähemalt kuus kuud tööturult eemal olnud või mitteaktiivsetele inimestele; taotlusvooru eelarve on 2 miljonit eurot. 

COVID-kriisi tagajärjel tõusis noorte töötuse määr 16-29-aastaste vanusegrupis 2020. aastal 12,3 protsendini.
COVID-kriisi tagajärjel tõusis noorte töötuse määr 16-29-aastaste vanusegrupis 2020. aastal 12,3 protsendini. Foto: unsplash

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles pressiteate vahendusel, et noored on tööturul üks haavatavamaid sihtgruppe vähesema töökogemuse ja sageli töötamise tõttu enam kannatada saanud sektorites. Lisaks märkis ta, et COVID-kriis avaldanud negatiivset mõju eriti noorte vaimsele tervisele.

"Seetõttu pean oluliseks, et noortele ja pikalt tööturult eemal olnud inimestele pakutaks ka pehmemaid ja paindlikumaid lähenemisi, mis toetavad vaimset tervist ning turvalist ja sujuvat liikumist tööturule. Seda saab teha käelise tegevuse ringide, digipädevuste ja teiste sotsiaalsete oskuste arendamise kaudu," ütles minister.

Sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna nõunik Kelli Ilisson lisas, et oodatud on ka uued ja integreeritud lähenemised, mis igakülgselt toetavad haavatavamate sihtgruppide võimestamist ja enda tee leidmist.

Seetõttu on soositud just näiteks individuaalsemad või klubilised tegevused, mis esmalt aitavad inimest üldse aktiveerida ja seejärel samm-sammult tööellu astuda,

rõhutas ta.

COVID-kriisi tagajärjel tõusis noorte töötuse määr 16-29-aastaste vanusegrupis 2020. aastal 12,3 protsendini, aasta varem oli näitaja 7,2 protsenti. NEET-määr samas vanuserühmas tõusis aastaga 10,4 protsendilt 11,9 protsendini. 

Taotlusvooru eelarve on 2 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Omafinantseeringu suurus taotleja jaoks on 15 protsenti abikõlblikest kuludest.

Avatud taotlusvoor on tähtajaline ja taotlusi saab esitada 16. augustist 27. septembrini. Projektide abikõlbulikkuse periood kestab kuni 31.08.2023. Taotlusvooru infopäev toimub 2. septembril virtuaalselt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference