Õigus

Kuressaares seisid teisipäeval kohtu ees kaks meest, keda süüdistatakse firmajuhtidena õigeaegselt pankrotiavalduse esitamata jätmises, kuigi äriühingu majanduslik seis osutus kehvaks juba viis aastat tagasi, kirjutab Meie Maa.
Advokatuuri juhatus otsustas võtta kutseühendusse kolm uut liiget, millega advokatuuri liikmete arv jõudis 752ni.
Maksu- ja tolliamet on tühistanud varasema otsuse, millega oli Oliver Kruuda kontrolli all olevale kinnisvarafirmale AS REC Varad koostatud maksuvõla tasumise ajakava ja vähendanud maksuvõla intressimäära.
Elo Tamm, vandeadvokaat, LAWIN Lepik & Luhaäär Advokaadibüroo Alates 2010. aasta maist kehtivad Euroopa Liidus (sh Eestis) tootjate ja edasimüüjate vahelistele edasimüügilepingutele uued konkurentsiõiguse reeglid.
Möödunud aasta 20. mail alustas politsei kriminaalmenetlust Tartu linna haridusosakonna toonase vanemraamatupidaja Ene Soola suhtes, mais-juunis jõuab kahju tekitamises süüdistatava naise süüasi kohtusse, kirjutab Eesti Päevaleht.
Riigikohtu hiljutine otsus* annab kindlust, et pankrotiäärel võlgniku vastu hagi esitamine ei osutu lihtsalt raha raiskamiseks. Kõrgem kohus leidis, et hagi tagamise korras võlgniku kinnisvarale seatud hüpoteek jääb võlausaldaja nõuet…
Harju maakohus mõistis kolmapäeval tingimisi vangistuse mehele, kes süüdistuse järgi väljastas niinimetatud arveveski juhina mitmetele ettevõtetele fiktiivseid arveid, et firmad saaksid toime panna maksupettuseid.
Advokatuur avaldab toetust valitsusliidu programmile, mis näeb ette, et valitsus arendab edasi riigi õigusabi süsteemi ja laiendab tasuta õigusabi kättesaadavust abivajajatele.  
Rahandusministeeriumi õigus- ja haldusosakonna nõunik Tiit Rebane ütles, et kuigi ühelt poolt võimaldab euro kasutusele võtmise seadus juriidilisel isikul sularaha vastu võtta temale meelepärases koguses, tuleb samas tagada tarbijakaitseõigused.
Riigiprokuratuuri on esitanud ühe kahtlustuse uurimises, mis puudutab Eesti Leivaliidu liikmete võimalikku konkurentsi kahjustavat kokkuleppet.
Mõne nädala pärast, 05.04.2011. a jõustuvad võlaõigusseaduse järjekordsed muudatused, mille peamine sisu ja eesmärk on võlaõigusseaduse tarbijalepingute regulatsiooni täpsem ja parem kooskõlla viimine Euroopa Liidu direktiividega.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes