TRK 1140x140 ee gif
21.11.2014 Reede

Pevkur: e-residentsus aitab muuta Eesti suuremaks

Pevkur: e-residentsus aitab muuta Eesti suuremaks
Pevkur: e-residentsus aitab muuta Eesti suuremaks PM

20. novembril sai valitsuse heakskiidu isikut tõendavate dokumentidega seotud muudatused, millega luuakse e-residendile digitaalse isikutunnistuse väljaandmise tingimused ja õiguslikud alused.

Hanno Pevkuri sõnul olid muudatused vajalikud juba riigikogus vastu võetud seaduse rakendamiseks, mis puudutavad e-residendile digitaalse isikutunnistuse väljaandmise võimaldamist.

„Peamiselt puudutavad need andmete ja dokumentide loetelu, mis on vajalikud e-residendile digi-ID väljaandmiseks. Samuti sätestatakse erisused, mis on seotud e-residendi digi-ID väljaandmisega kaaluka avaliku huvi korral ning välisesinduste töötajatele,’’ lausus siseminister.

„Kuna Eestis kasutusele võetav e-residentsus on teadaolevalt maailmas unikaalne, siis on mõistlik näha ette ka olukord, kus e-residendi digitaalne isikutunnistus antakse isikutele Eesti Vabariigi poolse tunnustuse või hea tahte avaldusena. Kaaluka avaliku huvi korral ei pea isik ise e-residendi digitaalse isikutunnistuse väljaandmiseks taotlust esitama, sest dokument antakse välja Eesti Vabariigi algatusel,’’ lausus Pevkur.

Minister rõhutab, et e-residentsuse näol antakse maailmale võimalus kogeda eestlastele tuttavaid, avatud ja tõhusaid e-teenuseid. „Maailma ühe arenenuima infoühiskonnana on meil võimalus olla e-teenuste valdkonnas teerajajaks,’’ ütles Pevkur.

E-residendi digitaalse isikutunnistuse väljaandmise eesmärk on soodustada Eesti majanduse, teaduse, hariduse või kultuuri arengut, luues võimaluse kasutada e-teenuseid Eesti digitaalse dokumendiga.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes