TRK 1140x140 ee gif
Õigus

Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegias 2014-2020 toonitatakse avaliku sektori tähtsust uuenduste eestvedajana. Teadupärast on avalik sektor kohustatud avalikest vahenditest asjade, teenuste või ehitustööde tellimisel järgima kaunis jäika reeglistikku…
Finantsinspektsioon (FI) seadis kolmapäevase otsusega piirangud hinnavahelepingute jaeklientidele pakkumisele, otsus kohaldub kõigile Eestis investeerimisteenust osutavatele isikutele ning jõustub alates neljapäevast.
Renditõukeratta teenused on vallutamas kogu maailma ning tihtipeale vallandamas inimestes ka eri emotsioone. Näiteks Prantsusmaal Marseilles viskavad noored populaarse tänavamängu raames elektritõukerattaid merre. Tundub, et tõukerattaid kas vihatakse või armastatakse,…
Riigikohtu tsiviilkolleegium selgitas kolmapäevases otsuses, et kohtu pädevusse ei kuulu eraldi nõudena selle tuvastamine, kas töötajaga juhtunud õnnetusjuhtum oli tööõnnetus.
Tihti räägitakse ettevõtjate kohustusest teha enda ettevõttes riskihinnang, rakendada „tunne oma klienti“ põhimõtet ja kohaldada muid rahapesu tõkestamise hoolsusmeetmeid. Kuid puudub ühtne arusaam, kas nimetatud nõuded laienevad eranditult kõikidele ettevõtjatele…
Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri ütles Reformierakonna algatatud pensioneid tulumaksust vabastava eelnõu arutelul, et valitsus on murdnud pensionäridele antud lubadust.
Valitsus ei toetanud neljapäevasel istungil rahandusminister Martin Helme ettepanekul Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni poolt algatatud seaduseelnõu, mille eesmärk on soodustada vabatahtliku pensionikindlustuse lepingu sõlmimist. 
Valitsus otsustas neljapäevasel istungil saata Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) mitmepoolse maksukonventsiooni riigikokku ratifitseerimiseks.
Riigikohus analüüsis 05. juunil 2019 tehtud otsuses kohtuasjas nr 2-16-19017 tulundusühistu juhatuse ja üldkoosoleku otsuste vaidlustamise võimalusi ja aluseid.
Google ei pea laiendama Euroopa Liidus kehtivat "õigust olla unustatud" väljaspool blokki asuvatele otsingumootori domeenidele, otsustas Euroopa Liidu kohus teisipäeval.
Alates 1. jaanuarist 2019 kehtivad riigihangete seaduses täiendavad sätted, mis võimaldavad ehitustööde hankelepingu ja ehitustööde kontsessioonilepingu puhul kontrollida ja mõjutada peatöövõtjate kohusetundlikkust alltöövõtjatele maksmisel.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes