12.01.2017 Neljapäev

USA on esitanud süüdistuse kuuele Volkswageni juhtivtöötajale

USA esitas heitmenäiduskandaali raames süüdistuse kuuele Volkswageni Saksamaa juhtivtöötajale.

Töötajaid süüdistatakse korporatiivses korruptsioonis, kuid neid on keeruline USA-s süüdi mõista.

USA justiitsministeeriumi teatel korraldasid Volkswageni töötajad petuskeemi heitmenäitude peitmiseks ja skeemi varjamiseks, milles osales väidetavalt vähemalt 40 töötajat, kes hävitasid asitõendeid.

Ettevõte tunnistas end süüdi ning nõustus maksma 4,3 miljardit dollarit trahvi, mis on suurim trahv USA valitsuse poolt autotootja vastu.

Süüdistatavatest kuuest töötajast on üks arreteeritud, teiste arreteerimist võimud niipea ei oota, välja arvatud juhul, kui nad end üles annavad või reisivad väljapoole Saksamaad.

USA ametivõimud uurivad endiselt skeemiga seotud isikuid ning ei välista võimalust arreteerida veel Volkswageni juhtivtöötajaid.

Kõik kuus süüdistatavat töötajat on Saksamaa kodanikud, kellest viis viibivad Saksamaal, kuid Oliver Schmidt arreteeriti Miamis, vahendas BNS.

Skandaal algas, kui Volkswagen tunnistas 2015. aasta septembris, et paigaldas 11 miljonisse autosse tarkvara, mis tuvastas, kui autot kontrolliti ja sellel ajal vähendas lämmastikuoksiidide heite hulka.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference