02.09.2021 Neljapäev

Tööandja elektriauto laadimisega seotud kulud

Millistel tingimustel võib tööandja hüvitada töötajale tööandja elektriauto laadimisega seotud kulud, selgitab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Kulude tõendamiseks peab töötaja esitama tööandjale oma elektriarve.
Kulude tõendamiseks peab töötaja esitama tööandjale oma elektriarve. Foto: pixabay

Kui tööandja võimaldab töötajal nii töö- kui ka erasõitudeks kasutada tööandja elektriautot, siis võib töötajal tekkida vajadus laadida autot ka oma elukohas. Sellisel juhul tekib küsimus, kas ja kuidas saab tööandja hüvitada töötajale elektriauto laadimisega seotud kulud.

Tulumaksuseaduse kohaselt on tööandjal lubatud ilma erisoodustusmaksuta hüvitada töötajale tööandja elektriauto laadimisega seotud kulud, mis tekkisid auto laadimisel töötaja elukohas. Tegemist on ettevõtlusega seotud kuludega. Samas peavad need kulud olema dokumentaalselt tõendatud.

Tööandjal ja töötajal on mõistlik sõlmida kirjalik kokkulepe, mille kohaselt tööandja hüvitab töötajale elektriauto laadimisega töötaja elukohas seotud kulud. Selles kokkuleppes võiks sisalduda ka punkt, kuidas täpsemalt toimub kulude tõendamine.

Kulude tõendamiseks peab töötaja esitama tööandjale oma elektriarve. Lisaks tuleb dokumentaalselt tõendada, kui palju tarbitud elektrist kulus elektriauto laadimiseks. Auto aku laadimiseks kuluvat energiat (kWh) näitavad osad autolaadijad ning ka elektriautode pardaarvutid. Lisaks on laetud energiat võimalik ise mõõta energiakulu mõõturiga. Seega saab tööandja hüvitada auto laadimisega seotud kulud, kui töötaja esitab oma elektriarve ning näitab ära, mitu kWh kulus elektriauto laadimiseks.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255