20.11.2023 Esmaspäev

Remondifondi makse muutub. Kuidas see korrektselt vormistada?

Korteriühistutel tuleb tihtipeale seoses renoveerimisega muuta remondifondi makset.

Muudatuse tõttu tuleb kinnitada ka uus majanduskava.
Muudatuse tõttu tuleb kinnitada ka uus majanduskava. Foto: pixabay

Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi tuletab ühistutele meelde, et ühistu remondifondi makse suuruse muutmisel, näiteks kui see renoveerimise tõttu suureneb, tuleb muudatuse tõttu kinnitada aga ka uus majanduskava.

Sellest, et suurendate kõigest remondifondi makset, ei piisa,

hoiatab Mardi.

Ta selgitab, et tulenevalt korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) § 40 lg 1 teevad korteriomanikud makseid majanduskava alusel, seejuures nähakse KrtS § 41 lg 1 p 4 järgi majanduskavas ette mh remondifondi tehtavate maksete suurus.

Mardi viitab Tallinna Ringkonnakohtu tänavu 5. juulil tehtud otsusele (nr 2-20-12616). „Kohus jäi seisukohale, et korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 41 lg 4 kohaselt kui majandusaasta jooksul ilmneb, et kehtestatud majanduskava ei taga korteriomandite valitsemist majanduskavas ettenähtud mahus ega korteriühistu püsivat maksevõimelisust, on korteriühistu juhatus kohustatud koostama uue majanduskava ja kutsuma kokku korteriomanike erakorralise üldkoosoleku uue majanduskava kehtestamiseks,“ vahendas Mardi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference