26.06.2018 Teisipäev

Kohus vähendas AS-i Talvead trahvi 10 000 eurole

Kuivõrd riigikohus ei võtnud makseteenuste ettevõtte AS Talvead kaebust menetlusse, jõustus kohtuotsus, mis vähendas finantsinspektsiooni ettevõttele kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest tehtud trahvi 18 000 eurolt 10 000 eurole.

Finantsinspektsioon määras mullu sügisel AS-ile Talveaed kliendi vara hoidmise ja kaitse nõuete kohustuste rikkumiste eest enam kui 18 000 euro suuruse rahatrahvi. Talveaed vaidlustas finantsinspektsiooni otsuse Harju maakohtus. Kohus tühistas finantsinspektsiooni otsuse ning tegi uue otsuse, millega määras trahvi suuruseks 10 000 eurot, teatas finantsinspektsioon.

AS Talveaed esitas Harju Maakohtu otsuse peale kassatsiooni riigikohtule. Riigikohus otsustas 21. juunil jätta kassatsiooni menetlusse võtmata. Sellega jõustub Harju maakohtu otsus, mille kohaselt tuvastati AS-i Talveaed poolt kliendi varade nõuete rikkumine.

Finantsinspektsioon tuvastas mullu, et ettevõte ei täitnud talle makseasutuste ja e-raha asutuste seadusega (MERAS) ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusega (RahaPTS) pandud kohustusi makseteenuse osutamisel. Selliste rikkumiste eest võib makseasutust väärteo korras karistada kuni 32 000 euro suuruse rahatrahviga.

Finantsinspektsioon tervitab plaani võtta Eestis kasutusele EL-i õiguses lubatud oluliselt kõrgemad rahatrahvid finantssektoris. Suuremad trahvimäärad aitavad tagada, et karistused finantssektori nõuete rikkumise eest on proportsionaalsed, tõhusad ja rikkuja suhtes heidutavad.

Finantsinspektsioon väljastas AS-ile Talveaed täiendava tegevusloa makseteenuste osutamiseks 2016. aasta veebruaris. Alates sellest ajast osutab ettevõte järgmisi makseteenuseid: sissemaksed maksekontole ja maksekontolt sularaha väljavõtmine; maksetehingute täitmine, sealhulgas raha ülekandmine makseteenuse pakkuja juures avatud maksekontole ja maksetehingu täitmine, kui raha on makseasutuse kliendile antud laenuna ning maksevahendite, makseinstrumentide ja makseviiside väljastamine ja omandamine.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!