07.02.2014 Reede

Kohtu ette jõuab kuraditosin maksukurjategijat

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas ühele ettevõttele ja 12 inimesele süüdistuse maksukuritegudes, mille tulemusena jäeti riigile tasumata üle kolme miljoni euro makse.

Kohtu ette jõudis kuraditosin maksukurjategijat
Kohtu ette jõudis kuraditosin maksukurjategijat Foto: Reuters

Süüdistuse kohaselt esitas OÜ Letofin Trading alates 2010. aasta septembrist 2011. aasta aprillini Maksu- ja Tolliametile käibedeklaratsioonides valeandmeid, mille tulemusel jäi maksudena laekumata kokku ligi 3,1 miljonit eurot, teatas BNS-ile Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Süüdistuse järgi kasutas Letofin Trading oma raamatupidamises tasumisele kuuluva käibemaksu vähendamiseks fiktiivseid arveid, mis näitasid rapsiõli, sojaõli ja päevalilleõli ostmist Eesti ettevõtetelt. Tegelikult ostis ettevõte aga taimseid õlisid Šveitsi ja Leedu ettevõtetelt, mis hankisid omakorda kaupu Läti, Ukraina ja Soome firmadelt.

Süüdistuse kohaselt oli Eesti äriühingute kasutamise eesmärk varjata taimsete õlide tegelikku päritolu ja võimaldada OÜ-l Letofin Trading ebaseaduslikult omandada sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus ning vähendada seeläbi osaühingu maksukohustust.

Prokuratuur on esitanud OÜ-le Letofin Trading ning selle juhatuse liikmetele, 1966. aastal sündinud Leonidile ning 1974. aastal sündinud Sanderile süüdistuse suure ulatusega maksukelmuses ja maksude maksmisest kõrvalehoidmises.

Maksukuritegudele kaasaaitamises süüdistatakse kümmet inimest. Nende hulgas on uurimisandmeil fiktiivseid tehinguid vormistanud ettevõtete juhatuse liikmed, 1970. aastal sündinud Konstantin, 1966. aastal sündinud Harry, 1971. aastal sündinud Andrei H. ning 1965. aastal sündinud Igor. Samuti süüdistatakse samas kuriteos alluvaid, 1959. aastal sündinud Toomast, 1976. aastal sündinud Andrei M. ja samal aastal sündinud Viktoriat ning kaastöölist, 1972. aastal sündinud Germani. Sama süüdistuse said ka ettevõtte töötajad, 1984. aastal sündinud Jevgeni ja 1965. aastal sündinud Juri.

Harju maakohus on prokuratuuri taotlusel võimaliku konfiskeerimise tagamiseks arestinud rohkem kui 770 000 euro väärtuses OÜ Letofin Trading varasid.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi Maksu- ja Tolliameti uurimisosakond ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes