gif Company 930x140 ee

 

04.05.2015 Esmaspäev

Juristide liidu hinnangul muutuvad Eesti seadused liiga sageli

Krista Paal, Eesti Juristide Liidu direktor
Krista Paal, Eesti Juristide Liidu direktor Foto: PM

Juristide liidu esindajad räägivad järgmisel nädalal justiitsminister Urmas Reinsaluga õiguskindlusest, mis on sagedaste seadusemuudatuste tõttu liidu hinnangul puudulikuks muutunud.

"Meie eesmärk on vähem seadusi ja seadusemuudatusi," ütles BNS-ie Eesti Juristide Liidu (EJL) direktor Krista Paal. "Kiire seadusloome vohamine ja seaduste muutmine on viinud olukorrani, kus puudub õiguskindlus – kas see seadus või selle muudatus kehtib ka samas redaktsioonis kuu, kahe kuu või aasta pärast," rääkis Paal. Samuti tõstatab liit küsimuse vajadusest igat pisiasja seadusega reguleerida.

Paali sõnul on EJL-i traditsioon kohtuda ametisse asunud justiitsministriga, et kuulata ministri ja tema meeskonna seisukohti ja suundi ning selgitada juristkonna ootusi ja lootusi.

Liit tegi aprilli alguses ka riigikogu uuele koosseisule pöördumise, milles tõi esile juristidele silma jäänud õiguslikud probleemid ja edastas ootused. "Eks need probleemid on jätkuvalt laual ja soovime need ka ministrile edastada," sõnas Paal.

Eelmisel nädal kohus EJL uue õiguskantsleri Ülle Madisega.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes