04.05.2015 Esmaspäev

Juristide liidu hinnangul muutuvad Eesti seadused liiga sageli

Juristide liidu esindajad räägivad järgmisel nädalal justiitsminister Urmas Reinsaluga õiguskindlusest, mis on sagedaste seadusemuudatuste tõttu liidu hinnangul puudulikuks muutunud.

Krista Paal, Eesti Juristide Liidu direktor
Krista Paal, Eesti Juristide Liidu direktor Foto: PM

"Meie eesmärk on vähem seadusi ja seadusemuudatusi," ütles BNS-ie Eesti Juristide Liidu (EJL) direktor Krista Paal. "Kiire seadusloome vohamine ja seaduste muutmine on viinud olukorrani, kus puudub õiguskindlus – kas see seadus või selle muudatus kehtib ka samas redaktsioonis kuu, kahe kuu või aasta pärast," rääkis Paal. Samuti tõstatab liit küsimuse vajadusest igat pisiasja seadusega reguleerida.

Paali sõnul on EJL-i traditsioon kohtuda ametisse asunud justiitsministriga, et kuulata ministri ja tema meeskonna seisukohti ja suundi ning selgitada juristkonna ootusi ja lootusi.

Liit tegi aprilli alguses ka riigikogu uuele koosseisule pöördumise, milles tõi esile juristidele silma jäänud õiguslikud probleemid ja edastas ootused. "Eks need probleemid on jätkuvalt laual ja soovime need ka ministrile edastada," sõnas Paal.

Eelmisel nädal kohus EJL uue õiguskantsleri Ülle Madisega.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes