19.11.2013 Teisipäev

Ikea kaebas Eesti firma kaubamärgi tõttu kohtusse

Ikea kaubamärgi omanik Inter Ikea Systems B.V. kaebas kohtusse Ikea mööblit Eestisse vahendava ettevõtte Iexpress OÜ, kuna viimane nimetab end Ikeaexpressiks ning kasutab domeeninime ikeaexpress.ee, kirjutab Postimees.

Ikea kaebas Eesti firma kaubamärgi tõttu kohtusse
Ikea kaebas Eesti firma kaubamärgi tõttu kohtusse Foto: Reuters

"Ikeaexpress võimaldab teil tellida maailma suurimast mööblipoest tooteid ilma seda külastamata," reklaamib ettevõte oma koduleheküljel. Samas on kodulehel rõhutatud, et Ikeaexpress.ee ei ole kuidagi seotud Ikea kaubamärgiga, vaid osutab sõltumatut transporditeenust. "IKEA on registreeritud kaubamärk, mis kuulub Inter Ikea Systems B.V.- le. Ikeaexpress.ee ei ole Ikea ametlik esindaja Eestis," on ettevõtte lehel kirjas.

Inter Ikea Systems B.V. on Harju maakohtu kinnitusel kohtusse kaevanud nii ettevõtte Iexpress OÜ kui ka ettevõtte asutaja Juhan Kuuskemaa, kes ei ole tänavu juulist enam firma osanik. Ikea esindaja kaubamärgivaidluses on AAA Patendibüroo patendivolinik Mikas Miniotas. "Esindajana mul ei ole volitusi kommenteerida," ütles Miniotas.

Juhan Kuuskemaaga Postimees kontakti ei saanud, samuti on välja lülitatud ettevõtte kontakttelefonid. Firma e-kirjadele vastab aga keegi Janek Veski, kes kinnitas, et vaidlus käib selle üle, et Iexpress kasutab Ikea nime. "Mitu inimest andnud kohtusse ettevõtte vastu hagi. Loodetavasti saab need lahendatud, kui suudame neile lõpuks kauba tarnida või raha tagastada," lisas Veski.

Veski kinnitusel on kohtuvaidluse tõttu blokeeritud Iexpressi kontod. Mitmed kliendid on pöördunud Tarbijakaitseameti ja politsei poole, kuna pole saanud tellitud kaupa, raha tagasi ega kontakti ettevõtte esindajatega. "Tarbijakaitseametile teadaolevalt on müük peatatud ja ettevõte on lubanud, et maksab raha tagasi. Tarbijakaitseamet on ettevõtte lisanud musta nimekirja," kinnitas Tarbijakaitseameti pressiesindaja Hanna Turetski.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes