06.04.2015 Esmaspäev

Harju maavanem taunib Tallinna sotsiaaltoetuste maksmise korda

Harju maavanema Ülle Rajasalu hinnangul on Tallinna linnavolikogu määrus, mis reguleerib sotsiaaltoetuste määramise korda, vastuolus sotsiaalhoolekande seadusega ning ta pöördus määruse õiguspärasuse kontrollimiseks õiguskantsleri poole.

Ülle Rajasalu, Harju maavanem
Ülle Rajasalu, Harju maavanem Foto: PM

Tallinna linnavalitsus on menetlenud linnaosavalitsuste sotsiaalhoolekande komisjonide otsustele esitatud vaideid, mis on kehtiva õigusega vastuolus, kuna sotsiaaltoetuste määramist reguleeriv sotsiaalhoolekande seadus sätestab, et komisjoni otsusega mittenõustumisel on taotlejal õigus esitada vaie maavanemale, märgib Rajasalu.

Tema hinnangul puudub haldusmenetluse seaduse vaidealluvuse põhimõttest tulenevalt Tallinna linnavalitsusel pädevus vaideid sotsiaalhoolekande komisjonide otsustele lahendada, kuna selliste vaiete lahendajaks on sotsiaalhoolekande seaduse alusel maavanem.

Vastuolu ilmnes Rajasalu sõnul seoses Tallinna halduskohtu menetluses oleva haldusasjaga, kus kaebuse on esitanud isik,  kes vaidlustab Mustamäe linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande komisjoni kirja, millega jäeti rahuldamata tema taotlus sotsiaaltoetuse saamiseks, ning linnavalitsuse korralduse, milleks on vaideotsus sotsiaalhoolekande komisjoni kirjale.

Vaie jäeti rahuldamata, mille peale esitas isik kaebuse Tallinna halduskohtule. Haldusasja menetlus ei ole käesolevaks ajaks veel lõppenud, märkis Harju maavanem ning tegi õiguskantslerile ettepaneku kontrollida linnavolikogu sotsiaaltoetuste maksmise tingimuste vastavust põhiseadusele ning muule seadusele.

Õiguskantsler võttis Rajasalu avalduse menetlusse ja pöördus teabe ja selgituste saamiseks justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi ja siseministeeriumi poole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes