28.11.2022 Esmaspäev

Vandeadvokaat: algajad kinnisvarainvestorid teevad tüüpvigu

Advokaadibüroo LMP vandeadvokaadi Arvo Kivari sõnul on kinnisvarahindade tõusu tõttu turule sisenenud palju niinimetatud hobiarendajaid, kes ei pruugi teada mitmeid nüansse, mis võivad kogu investeerimisprojekti läbi kukutada. 

Tulumaksu tuleb tasuda ka suvila või aiamaja müügist, mida ise kasutatud ei ole või juhul, kui suvila või aiamaja suurus ületab 0,25 hektarit.
Tulumaksu tuleb tasuda ka suvila või aiamaja müügist, mida ise kasutatud ei ole või juhul, kui suvila või aiamaja suurus ületab 0,25 hektarit. Foto: pixabay

Esmalt juhtis Kivar tähelepanu kinnisvaratehingu maksude erisustele, kuna üldjuhul on kinnisasja võõrandamine maksuvaba tehing ja seetõttu algajad investorid sellele palju tähelepanu ei pööra. "Samas teatud juhtudel tuleb ka kinnisvara müügitehingu pealt makse maksta ja see tasub sisse arvestada juba esialgsesse investeerimisplaani. Ettevõtte kontekstis räägime käibemaksust ja eraisikute puhul tulumaksust," märkis ta.

Vandeadvokaat selgitas, et käibemaksukohuslasena...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference