19.07.2023 Kolmapäev

Toetus surnud töötaja lähedastele: on see erisoodustus?

Kui tööandja maksab toetust ettevõtte surnud töötaja lesele, lastele vm perekonnaliikmele, kas sel juhul on tegu erisoodustuse või annetusega, selgitab maksu- ja tolliamet.

Üldjuhul kuulub tulumaks kinnipidamisele toetuse väljamaksja juures.
Üldjuhul kuulub tulumaks kinnipidamisele toetuse väljamaksja juures. Foto: pixabay

Füüsilisele isikule makstavaid toetusi, olenemata sellest, millisel eesmärgil nad on makstud, käsitletakse tulumaksuseaduse § 12  tähenduses isiku tuluna ja üldjuhul kuulub tulumaks kinnipidamisele toetuse väljamaksja juures. Nimetatud isikutele makstavaid toetusi sotsiaalmaksuga ei maksustata, sest saajal puudub töösuhe.

Füüsilisele isikule tehtud sularaha väljamakseid üldjuhul tulumaksuseaduse § 48 tähenduses erisoodustusena ei käsitleta.

Erisoodustuseks loetakse väljamakseid, mis on tehtud üle rahandusministri või Vabariigi Valitsuse määrustest kehtestatud piirnormide. Samuti on erisoodustus see, kui tööandja on loobunud töötajalt rahalise nõude, nt antud laenu, sissenõudmisest vmt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference