09.01.2023 Esmaspäev

Telefoni teel tehtud annetusest tuleb informeerida annetuse saanud MTÜ-d

Maksu- ja tolliamet ootab 1. veebruariks MTÜdelt andmeid inimeste annetuste kohta. Selleks, et füüsilise isiku tuludeklaratsioonis oleks ametil võimalik eeltäita ka telefoni teel tehtud annetused, tuleb inimestel enda tehtud annetustest MTÜdele teada anda jaanuarikuu jooksul.

MTÜ-le tuleb edastada oma ees- ja perekonnanimi ning isikukood koos annetatud summaga ja tõendada seda telefoniteenuse arvega, kus annetus kajastub.
MTÜ-le tuleb edastada oma ees- ja perekonnanimi ning isikukood koos annetatud summaga ja tõendada seda telefoniteenuse arvega, kus annetus kajastub. Foto: pixabay

Maksu- ja tolliameti füüsilise isiku teenuse teenusejuhi Annika Oja sõnul on teada, et möödunud aastal on tehtud rekordiliselt annetusi Ukraina suunal ja seda just telefoni teel.

Selleks, et helistamise või sõnumi teel tehtud annetuste andmed inimeste tuludeklaratsioonile eeltäidetud kujul jõuaks, tuleb annetajal teavitada enne 31. jaanuarit annetuse saanud tulumaksusoodustusega nimekirjas olevat ühingut enda isikuandmete ja annetatud summaga,

sõnas Oja. 

MTÜ-le tuleb edastada oma ees- ja perekonnanimi ning isikukood koos annetatud summaga ja tõendada seda telefoniteenuse arvega, kus annetus kajastub.

Näiteks on Eesti inimestel võimalik oma maksustatavast tulust maha arvata MTÜ-le Eesti Pagulasabi, MTÜ-le Mondo, Ukraina Kultuurikeskusele, Riigikaitse Edendamise Sihtasutusele, Eesti Punasele Ristile, Päästeliidule, Rotary Klubile Tallinn Vanalinn tehtud annetusi. Lisaks saab maha arvata neid annetusi, mis on tehtud alates 1. oktoobrist 2022. aastal MTÜ-le Slava Ukraini.

Lisaks oodatakse andmeid ka teistelt maksusoodustustega teenuseid pakkuvatelt asutustelt ja ettevõtetelt  nagu näiteks pangad, kindlustusseltsid ja koolitusettevõtted. Viimane kontroll jääb aga Oja sõnul siiski inimesele, kes peab tuludeklaratsiooni esitamisel veenduma oma andmete õiguses.

„Kui inimene asub täitma oma tuludeklaratsiooni ja ilmneb erinevus, säilib inimesel siiski võimalus ise andmed tuludeklaratsioonile lisada või muuta. Telefoni teel tehtud annetuse tõendamiseks tuleb ka siis valmis olla oma telefoniarve esitamiseks, millelt kajastub spetsiaalsele annetusnumbrile helistamine või sõnumi saatmine,“ lisas ta.

2022. aasta tulude deklareerimine algab 15. veebruaril. Infot tulude deklareerimise kohta saab MTA kodulehelt ja e-postilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255