26.06.2023 Esmaspäev

MTÜ-d peavad MTA-le esitama andmed annetuste kasutamise kohta

Maksu- ja tolliamet ootab 1. juuliks MTÜ-delt andmeid 2022. aastal saadud kingituste ja annetuste ning muude tulude kasutamise kohta ning õigeaegselt esitatud andmed on tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas püsimise eelduseks.

Deklaratsioon tuleb esitada ka siis, kui ühing eelmisel aastal kingitusi ja annetusi ning muid tulusid ei saanud.
Deklaratsioon tuleb esitada ka siis, kui ühing eelmisel aastal kingitusi ja annetusi ning muid tulusid ei saanud. Foto: pexels

Deklaratsiooni INF9 peavad MTA-le esitama kõik tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirjas olevad isikud, samuti ühingud, kes on alates 1. jaanuarist 2023 nimekirjast kustutatud. Deklaratsioon tuleb esitada ka siis, kui ühing eelmisel aastal kingitusi ja annetusi ning muid tulusid ei saanud. Sel aastal nimekirjas kantud ühingud esitavad deklaratsiooni esimest korda 2024. aasta juuliks.

Tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas on 2692 organisatsiooni, kes tegutsevad heategevuslikult ja avalikes huvides. Esimest korda on deklaratsiooni esitamise kohustus ka Ukraina annetustega seotud ühingutel.

Nimekirjas olevatele ühingutele saavad juriidilised isikud teha annetusi teatud piires maksuvabalt ning füüsilised isikud saavad nendele ühingutele tehtud annetused maha arvata oma maksustatavast tulust.

Samuti ei tasu nimekirja kantud ühingud annetustelt tulumaksu, kui nad teevad annetusi teistele nimekirja kantud ühingutele või muus EMP lepinguriigis asutatud ühingule, keda käsitatakse tulumaksusoodustusega ühinguna.

Deklaratsiooniga esitatud andmed on avalikud ja nendega on võimalik tutvuda MTA e-teeninduses.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference