15.04.2024 Esmaspäev

Spordiorganisatsioonide laste trennitasu saab tulumaksuvabastuse

Kultuuriministeeriumi välja pakutud tulumaksuseaduse muudatuste eelnõu kohaselt saab alates järgmisest aastast laste trennitasult tulumaksu tagasi ka spordiorganisatsioonide kuumaksult.

Tulumaksuseaduse muudatusega soovib riik saavutada olukorra, kus kõik spordihuvitegevusega tegelevad lapsed on võrdselt koheldud.
Tulumaksuseaduse muudatusega soovib riik saavutada olukorra, kus kõik spordihuvitegevusega tegelevad lapsed on võrdselt koheldud. Foto: pixabay

Tulumaksuseaduse muudatusega soovib riik saavutada olukorra, kus kõik spordihuvitegevusega tegelevad lapsed ja nende vanemad on võrdselt koheldud. See tähendab, et lisaks spordikoolide õppemaksudele saab koolituskuludena maksustamisperioodil tulust maha arvestada ka spordi andmekogusse kantud ja noorte harrastajatega spordiorganisatsioonide kuutasu, kursusetasu või õppemaksu.

Eelnõu seletuskirja järgi ei asuta spordiorganisatsioonid enam seepärast spordikoole, et saada konkurentsieelist, pakkudes lapsevanematele koolituskulude tagasisaamise võimalust. 

Kultuuriministeeriumi jõudis järeldusele, et 13 protsenti noortest tegelevad spordiga spordikoolides, mille pidaja ei ole spordiorganisatsioon. Seevastu 60 protsenti noortest, kes tegelevad spordiga, on spordikooli nimekirjas, mille pidaja on spordiorganisatsioon.

Valdav osa ehk 99 protsenti spordiorganisatsioonide noortest harrastajatest tegeleb spordiga spordiklubis, ülejäänud spordiühendustes või spordialaliitudes.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255