11.01.2021 Esmaspäev

Riik peatab mänguinventarilt hasartmängumaksu tasumise kohustuse

Rahandusministeerium saatis kooskõlastamiseks hasartmängumaksu seaduse täienduse, mille kohaselt peatub hasartmängumaksu tasumise kohustus mänguinventarilt ajal, kui mängukohad olid piirangute tõttu suletud.

Kokku on Eestis läinud aasta detsembri seisuga 55 mängukohta, 91 mängulaua ja 1662 mänguautomaadiga.
Kokku on Eestis läinud aasta detsembri seisuga 55 mängukohta, 91 mängulaua ja 1662 mänguautomaadiga. Foto: pixabay

Soodustavat maksusätet kohaldatakse tagasiulatuvalt eelmise aasta 16. märtsist, kui eriolukorrast tingituna kehtestas peaminister korraldusega mängukohtades liikumisvabaduse piirangu.

Kevadel rakendatud eriolukorra ajal, mis kestis 2,5 kuud, jäi mänguinventaripõhist hasartmängumaksu laekumata 1,8 miljonit eurot, sellest 1,4 miljonit mänguautomaatidelt ning 0,4 miljonit mängulaudadelt.

Hinnanguliselt jääb Ida-Viru maakonna seitsme mängukoha mänguinventarilt detsembris ja jaanuaris kehtinud kolmenädalase piiranguperioodi eest laekumata 52 626 eurot.

Eestis on neli hasartmängukorraldajat - Novoloto OÜ, Best4U OÜ, Olympic Entertainment Group AS ja Pafer AS, kellele on väljastatud luba mängukohtasid hallata ning keda mängukohtades kehtestatud liikumispiirang puudutab.

Üks mängukorraldaja haldab mängukohti ainult laevadel, mis tähendab, et liikumispiirangud, mis valitsus on kehtestanud maismaal  asuvatele mängukohtadele, ei kohaldu samal viisil laevadel asuvatele mängukohtadele.

Kokku on Eestis läinud aasta detsembri seisuga 55 mängukohta, 91 mängulaua ja 1662 mänguautomaadiga, seisab eelnõu seletuskirjas.

Õnnemängu korraldamiseks kasutatava mänguautomaadi  maksumäär koosneb kahest komponendist - kuupõhisest fikseeritud määrast 300 eurot ning 10 protsenti summast, mis moodustub mänguautomaadil tehtud panustest laekunud summast, millest on maha arvatud võidud.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes