22.05.2018 Teisipäev

Reid Lääne-Virumaal tuvastas hulga illegaalseid töötajaid

Lääne-Virumaal möödunud nädalal üheksal ehitusobjektil töötajate seaduslikkust kontrollinud maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad tuvastasid, et 78 kontrollitud töötajast olid 14 registreerimata.

MTA maksuauditi üksuse juhi Külli Koidumäe sõnul olid seekord luubi all renoveeritavad ehitised. “Suveperioodil tehakse palju kortermajade fassaaditöid, kuhu kaasatakse hooajalist tööjõudu. Märkimisväärne oli seekord see, et ühel ehitusobjektil olid kõik viis ehitajat registreerimata. Tuletame meelde, et ka kõik hooajalised töötajad tuleb kindlasti registreerida,” ütles Koidumäe.

“Ühel ehitusobjektil töötasid kaks ettevõtte juhatuse liiget, kes ei olnud töötajate registrisse kantud, kuid parandasid selle vea ja on nüüd töölepinguga registris kirjas. Oleme juhatuse liikmeid varemgi ehitusel töötamast leidnud ja kindlasti tuleb ka neil oma töötamine registreerida,” lisas Koidumäe.

Kontrollitud äriühingutest neli oli sellist, kus palgatase jääb oluliselt alla sama tegevusala keskmisele palgale. „Need äriühingud kutsume nõustamisele, et selgitada välja väikese palgataseme põhjus ning vähendada nende ettevõtete maksuriske,“ ütles Koidumäe.

MTA jätkab vaatluste tegemist ja ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ning ohtude teemal üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!