29.05.2023 Esmaspäev

Piirikindlustus Venemaa ja Valgevene sõidukitele Eestis alates 1. juunist 2023

Alates 1. juunist 2023 kaotavad kehtivuse eranditult kõik senised Venemaa ja Valgevene sõidukitele väljastatud rohelised kaardid nii Eestis kui Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikides.

1. juunist kaotavad kehtivuse ka Eesti sõidukite rohelised kaardid Venemaal ja Valgevenes.
1. juunist kaotavad kehtivuse ka Eesti sõidukite rohelised kaardid Venemaal ja Valgevenes. Foto: pixabay

Reisimine pärast 1. juunit 2023

Alates 1. juunist 2023 peab Venemaa ja Valgevene sõidukil Eestis liiklemiseks olema Eesti või mõne muu Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi piirikindlustuse leping.

Piirikindlustust saab osta juba 30 päeva enne reisi algust 

Et alates 1. juunist vältida võimalikke ootejärjekordi Eesti-Vene piiril, kutsub MTA üles kõiki reisiplaane tegevaid inimesi ja ettevõtteid, keda muudatus puudutab, soetama korrektne piirikindlustus juba täna. See tagab sujuva piiriületuse ilma tülikate viivitusteta. Piirikindlustuse lepingut saab sõlmida kuni 30 päeva enne reisi algust ja kuni üheks aastaks.

Eestis kehtivat piirikindlustust saab sõlmida MTA-s

  • Lennujaama tollipunkt – Valukoja 32/3, Tallinn. Kontor avatud E–R 8:30–16:15
  • Luhamaa piiripunkt – Luhamaa, Misso vald, Võru maakond
  • Koidula piiripunkt – Koidula küla, Värska vald, Põlva maakond
  • Narva piiripunkt – Peterburi tee 1, Narva

Eesti piirikindlustuse kindlustusmaksed seisuga 19.05.2023 leiab Eesti Liikluskindlustuse Fondi leheküljelt.

1. juunist kaotavad kehtivuse ka Eesti sõidukite rohelised kaardid Venemaal ja Valgevenes. Nendes riikides sõitmiseks tuleb osta kohalik liikluskindlustus.

Lisainfot piirikindlustuse kohta on võimalik saada Eesti Liikluskindlustuse Fondi telefonilt +372 667 1800 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., kuid kindlustuslepingu sõlmimiseks palun pöörduge otse Maksu- ja Tolliameti müügipunkti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!