28.06.2021 Esmaspäev

Omniva korraldab postipakkide maksumuudatuse asjus massteavituse

Omniva kavatseb postitada kõikidesse postkastidesse teavituse selle kohta, et 1. juulist muutub väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud väikesaadetiste maksustamine ning käibemaks tuleb edaspidi tasuda kõikidelt kommertssaadetistelt olenemata nende väärtusest.

Otsepost jõuab postkastidesse käesoleva nädala jooksul.
Otsepost jõuab postkastidesse käesoleva nädala jooksul. Foto: Omniva

See tähendab, et tollideklaratsiooni esitamine muutub kohustuslikuks mistahes väärtusega kauba tellimisel Euroopa Liidu välisest riigist ning kõik tellitud saadetised maksustatakse käibemaksuga. Praegu maksustatakse käibemaksuga need saadetised, mille väärtus ületab 22 eurot.

„Kogu Euroopa Liidus jõustuv muudatus mõjutab väga paljusid e-kaubandusest tellijaid ka Eestis,“ ütles Omniva rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi. „Juulis jõuab Eestisse hinnanguliselt kuni 400 000 pakki kolmandatest riikidest ning 90-95 protsenti neist on maksumusega alla 22 euro ehk sellised, mille kättesaamiseks seni ei pidanud deklaratsiooni esitama ega käibemaksu tasuma.“

 Kuna muudatuse mõju on suur, jõuab teavitus muudatuse olemusest koos juhistega, kuidas pakisaaja peaks tegutsema, e-kanalite kõrval ka paberil kõikide inimeste postkastidesse. 

„Muidugi on suur osa e-kaubandusest tellijaid kõige lihtsamini tabatavad e-kanalite kaudu ning ka meedia on teemat juba palju käsitlenud. Siiski näitavad pöördumised meie klienditeenindusse, et osad pakitellijad vajavad siiski enamat ja otsesemat infot,“ ütles Mägi.

Näiteks on teadlikkus madalam venekeelse elanikkonna hulgas, kes jälgivad ilmselt vähem ka Eesti venekeelset meediat. Samuti on palju küsimusi vanemaealistelt, kes näiteks Kanadas või Suurbritannias elavatelt sugulastelt pakke kingitusena saavad ning ei tea, kas ja kuidas nendega pärast 1. juulit tegelema peab. Otsepost aitab selliste inimeste mured lahendada ja küsimustele vastused tuua.

1. juulist jõustuv muudatus mõjutab kõiki pakke, mis on jõudnud Eestisse 1. juulist või hiljem. Eestisse jõudmise märkeks on hetk, mil kaup on füüsiliselt Eesti pinnale jõudnud ning kohaliku tarneettevõtte poolt vastuvõtmiseks registreeritud. Kõige lihtsam on seda jälgida Omniva kodulehel saadetise otsingust – kui saadetiste kohta on olemas sündmus „Omniva sorteerimiskeskuses“ enne 1. juulit, siis maksumuudatused pakile ei rakendu. 

Kõik varem Eestisse jõudnud pakid saavad Omniva poolt töödeldud ja nende kohta teavitused esitatud hiljemalt 30. juunil ning nende eest käibemaksu tasuma ja deklaratsiooni vormistama ei pea.

Otsepost jõuab postkastidesse käesoleva nädala jooksul.  

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!