07.04.2020 Teisipäev

MTA: maksuvabastus ei laiene müügiks imporditud kaitsevahenditele

Maksu- ja tolliamet (MTA) juhib tähelepanu, et ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus kolmandatest riikidest imporditud meditsiiniiniseadmetele ja kaitsevahenditele ei kehti kaupadele, mis imporditakse eraisikute või eraettevõtete poolt isiklikuks kasutamiseks või müümiseks.

Ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid.
Ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid. Foto: Pixabay

Ajutine maksuvabastus kehtib nendele kaupadele, mis imporditakse riiklike organisatsioonide, sealhulgas riigiasutuste ja avaliku sektori asutuste poolt või nende nimel ning seda vaid juhul, kui imporditakse kaupu, mis on seotud koroonaviiruse tõkestamisega, teatas MTA pressiesindus. 

Lisaks on võimalik riigiasutusel või muudel heategevus- või abiühingutel taotleda maksuvabastust juhul, kui nad impordivad esmatarbekaupu tasuta jagamiseks puudustkannatavatele isikutele – antud juhul võivad tasuta jagatavad tooted olla maskid, kaitseprillid ja muud viiruse tõkestamiseks vajaminev kaup.

Maksuvabastust kohaldatakse tollideklaratsiooni esitamisel ja kõikide nõutavate lisadokumentide lisamisel deklaratsioonile. Deklaratsiooni aitavad ameti teatel vajadusel täita tolliagentuurid. 

Euroopa Komisjon võttis ajutist maksuvabastust puudutava otsuse vastu reedel, 3. aprillil, et aidata liikmesriikidel võidelda koroonaviiruse vastu. Ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid. Meedet kohaldatakse 6 kuu jooksul ja seda on võimalik täiendavalt pikendada.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes