26.04.2021 Esmaspäev

MTA bürood on tänasest avatud

Alates esmaspäevast, 26. aprillist on taas avatud maksu- ja tolliameti (MTA) teenindusbürood, kuid kehtib 25 protsendi täituvuse nõue. 

MTA bürood on taas lahti.
MTA bürood on taas lahti. Foto: Maksu- ja Tolliamet

MTA tuletab meelde, et tuludeklaratsioonide esitamise ametlik tähtaeg on reedel, 30. aprillil, kuid koroonaviiruse leviku tõttu saab deklaratsioone esitada kauem nii elektrooniliselt kui ka paberil.

Veebikeskkonnas e-MTA jääb deklaratsioonide esitamine avatuks ka pärast ametlikku esitamise tähtaega ning e-kanalisse sisenedes jääb otseviide tulude deklareerimisele aktiivseks kuni 31. maini.

Soovitame inimestel esitada tuludeklaratsioon elektroonilist ning mitte kiirustada teenindusbüroodesse, sest täituvuse piirangu tõttu võivad tekkida järjekorrad. Palume klientidelt mõistvat suhtumist ja soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel oodata, sest tuludeklaratsiooni esitamiseks on aega mai lõpuni,

ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa pressiteates.

Praeguseks on esitatud 697 000 tuludeklaratsiooni, neist 98,5 protsenti esitati elektrooniliselt. Tagastamisele kuulub enammakstud tulumaksu summas 196 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 53 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 171 000 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes