860x100 kriisi paasterongad
26.02.2015 Neljapäev

Maksupettused sõidukite sisseveol vähenevad

Sõiduautodega seotud maksupettuste kriminaalmenetluste fookuses on peamiselt sõidukite maaletoomise ja müügi käigus tehtud maksukuriteod.
Sõiduautodega seotud maksupettuste kriminaalmenetluste fookuses on peamiselt sõidukite maaletoomise ja müügi käigus tehtud maksukuriteod. Foto: PM

Sõidukite riiki toomisel tehtavate käibemaksupettuste vastu võitlemine on toonud tulemuseks 2,4 miljoni euro võrra suurema maksulaekumise.

Sõiduautodega seotud maksupettuste kriminaalmenetluste fookuses on peamiselt sõidukite maaletoomise ja müügi käigus tehtud maksukuriteod, rääkis maksu- ja tolliameti koordinatsiooni- ja arendustalituse juhataha Ardi Mitt neljapäeval toimunud majanduskuritegevuse konverentsil.

Sissetoomisel kasutatakse varifirmasid, mis makse ei tasu. Möödunud aastal said maksu- ja tolliameti töötajad uue tegevusjuhise, koostöös maanteeametiga pöörati nendele ettevõtetele rohkem tähelepanu, lisas ta.

Lisaks on probleeme niinimetatud karussellpettustega, kus autosid viiakse riigist välja ja tuuakse tagasi korduvalt. "Eestis on 103 sõidukit, mida on korduvalt võetud esmakordselt arvele. Sellise pettuse käigus võetakse sõiduk Eestis arvele, müüakse edasi, müüakse omakorda välismaale ja käibemaks küsitakse tagasi, välisriigis tehakse tehing teistpidi ja tuuakse sõiduk jälle Eestisse," kirjeldas Mitt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes