13.11.2015 Reede

Maksuhaldur on tegeliku töösuhte varjamise teemal suhelnud 180 ettevõttega

Maksu- ja tolliamet on seni tegeliku töösuhte varjamise teemadel suhelnud 180 ettevõttega, millest 42 puhul veendus, et ettevõtte maksuasjad on korras.

 Ettevõtted kasutavad aktiivselt võimalust maksuhalduri nõustamist saada
Ettevõtted kasutavad aktiivselt võimalust maksuhalduri nõustamist saada Foto: PM

"Peamiselt on tegemist olnud suurte ettevõtetega, sealhulgas kontsernidega," ütles ameti avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile. Ettevõtted kasutavad Lauritsa sõnul aktiivselt võimalust nõustamist saada.

"Igapäevaselt oleme teenindusbüroodes kohtunud ühe-kahe ettevõtjaga, lisaks veel nõustamised telefoni ja kirja teel," ütles ta. Ettevõtted, kelle poole on amet ise pöördunud, leiti Lauritsa sõnul vastavate kriteeriumidega riskianalüüsi abil, mille aluseks on peamiselt ettevõtete esitatud deklaratsioonid.

Maksu- ja tolliamet teatas oktoobri keskel, et kavatseb lähiajal võtta ühendust tegeliku töösuhte varjamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia; maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas on ametil plaanis alustada maksukontrolli.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!