30.11.2020 Esmaspäev

Majandusaasta aruanded on esitanud 71% aruandekohustuslastest

Majandusaasta aruanded 2019. aasta kohta on 20. novembri seisuga esitanud 71% aruandekohustuslastest, neist 68% tegid seda määratud tähtajaks. Sel nädalal saadab äriregister koostöös Maksu- ja Tolliametiga kirjaliku teavituse neile, kel kohustus veel jätkuvalt täitmata. Majandusaasta aruande esitamine on seadusest tulenev kohustus ning see tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud.

Majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud.
Majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud. Foto: pixabay

Alates sellest aastast teeb Tartu Maakohtu registriosakond tõhusamat järelvalvet majandusaasta aruannete esitamata jätmise kontrollimisel. Aruande esitamise kohustuse õigeaegselt täitmata jätmisel kaasneb järelvalvemenetlus, mis võib kaasa tuua juhatuse liikmete või äriühingu trahvimise.

Tuletamaks meelde aruande esitamise kohustust, saadab äriregister koostöös Maksu- ja Tolliametiga kirjaliku teavituse neile, kel see veel täitmata on. Nädala jooksul saadetakse välja 61 756 kirja, neist esimesed 10 000 30. novembril. Juhendi, kuidas majandusaasta aruanne esitada, leiab aadressilt abiinfo.rik.ee.

Kõik äriühingud ja mittetulundusühingud ning sihtasutused, kelle 2019. aasta majandusaasta aruanne on esitamata ehk kellel oli algselt kohustus esitada majandusaasta aruanne ajavahemikul 12. märts - 31. august 2020, peavad oma majandusaasta aruande esitama elektrooniliselt e-äriregistri ettevõtjaportaali kaudu või notari vahendusel. Majandusaasta aruanne tuleb esitada ka juhul, kui majandustegevust ei ole toimunud.

Majandusaasta aruannete õigeaegselt esitamise tähtaeg oli tänavu seatud 31. oktoobriks. Puhkepäevale järgnevaks tööpäevaks, 2. novembriks 2020, esitas majandusaasta aruande 68% aruandekohustuslastest.

TRK 2021 300x255 ee new2

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes