860x100 kriisi paasterongad
21.04.2015 Teisipäev

Ligi poolteist tuhat ettevõtet pole aastaid aastaaruannet esitanud

Tanel Ermel, Maksuameti tulude osakonna peajurist
Tanel Ermel, Maksuameti tulude osakonna peajurist Foto: PM

Äriregistris seisab ligi poolteist tuhat ettevõtet, mis ei ole vähemalt 13 aastat esitanud ühtegi majandusaasta aruannet, enamik neist on aastaid märkega "likvideerimisel", kirjutab Äripäev.

Äripäev helistas kümmekonna ettevõtte numbrile. Selgus, et 13 ja enam aastat tagasi likvideerimist alustanud firmade kontaktandmed äriregistris ei vasta suures osas enam tõele. Muu hulgas seisab äriregistris firma, mille omanik on juba kuus aastat surnud.

Seadus lubab tegevuseta ja majandusaasta aruandeid mitte esitanud firma äriregistril sundlõpetada ja kustutada, kuid seda pole tehtud. Ametnike hinnangul võib selle põhjuseks olla asjaolu, et seaduses ei ole määratud likvideerimise tähtaega.

Maksuameti tulude osakonna peajurist Tanel Ermel märkis, et äriühingu likvideerimine on tavapärane protsess ja neile ei ole seatud erikorda. Ta rõhutas, et likvideerimisel kehtivad kõik maksustamise ja võlgade sissenõudmise reeglid. Kui ühingu varast ei jätku võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamiseks, peavad likvideerijad esitama seaduse järgi pankrotiavalduse.

Riigikogu võttis käesoleval aastal ka vastu seaduse, mille eesmärk on pakkuda osaühingu ja aktsiaseltsi vabatahtliku lõpetamise jaoks senisele likvideerimismenetlusele netlusele alternatiivi. Advokaadibüroo Glikman Alvin & Partnerid vandeadvokaat Priit Raudsepp on seadust analüüsides öelnud, et eesmärk on vähendada tavapärast üle poole aasta venivat menetlust vaid paarile kuule.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes