21.03.2019 Neljapäev

Kuidas maksustatakse tehingut, kus üks firma pakub teisele firmale abi lisatagatise seadmisel?

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellija küsib: Palun öelge, kuidas näeb maksustamise seisukohast välja selline tehing: üks firma pakub teisele firmale oma kinnisvara panga ees täidetavate kohustuste tagamiseks (panga garantiikirjade tagamiseks teise firma teenuste ostja jaoks).

Määratletud on teenuse hind. Kas see teenus on käibemaksuga maksustatav või mittemaksustatav kui finantsteenus? Kuidas seda teenust hinnata tulumaksu seisukohast?

Kinnisvara tagatise maksustamine
Kinnisvara tagatise maksustamine Foto: pixabay

Vastab vandeaudiitor Toomas Villems:

Kõnesoleval juhul ei ole teada tehingu täpsed asjaolud, kuid eeldame, et tegu on tagatistehinguga. Kui see on tagatistehing, mille puhul tagatise andja saab tasu tagatise andmise eest, siis on tegemist KMS-i § 16 lõikega 21 punktis 6 nimetatud maksuvaba finantsteenusega.

KMS-i § 16 lg 21 punkt 6 sätestab, et käibemaksuga ei maksustata tagatis- ja garantiitehinguid ning muid isikule tulevikus siduvaid kohustusi tekitavad tehinguid.

Tagatistehing on teenuse osutamine tulumaksu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!