17.09.2013 Teisipäev

Kasvavatele ettevõtele võiks pakkuda käibemaksu ajatuse

Kuna kasvavate ettevõtete puhul kasvavad nende kulud kiiremini kui tulud, siis võiks neile anda aastase käibemaksu ajatuse, ütles Arengufondi juhatuse esimees Tõnis Arro.

Kasvavatele ettevõtele võiks pakkuda käibemaksu ajatuse. Pildil Tõnis Arro
Kasvavatele ettevõtele võiks pakkuda käibemaksu ajatuse. Pildil Tõnis Arro Foto: PM

"Siis, kui tal hakkab paremini minema, maksab ta vahepeal maksmata käibemaksu tagasi. See oleks väga võimas hoob selleks, et need ettevõtted, kes nii-öelda võtavad tööle kümnenda töötaja ja palkavad ärijuhi, et nad tõepoolest tuleksid endaga toime," rääkis Arro täna Riigikogu liikmete küsimustele vastates.

Lisaks võiks Arro arvates ka toitlustusasutuste käibemaksu vähendada poole peale nagu on Soomes.

Arengufondi jaoks on Arro sõnul peamine mure tööjõumaksud. "Kui me tahame tuua mõnesse oma tehnoloogia start-upi välismaalt 10 000 eurot palka saava spetsialisti, siis see tööjõukulu on ettevõtte jaoks ebaõiglaselt suur ja tihti muutub see niisugusele väiksele start-upile probleemiks," selgitas ta. "Sotsiaalmaksule lae kehtestamine oleks selles abiks."

Arro sõnul analüüsiks fond maksude teemat hea meelega, aga see eeldab ka otsustajapoolseid huve. "Me ei taha ise midagi ette võtta, kui pärast öeldakse, et seda nagunii ei tehta."

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!