31.05.2021 Esmaspäev

Hooldekodud tahavad osa pensionisambast väljavõetava summa tulumaksust

Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoda tegi ettepaneku suunata teisest pensionisambast väljavõetava raha tulumaksust osa hooldekodude tööjõukulude katmiseks.

Nõukoda taha kuidagi leppida olukorraga, et riigi prioriteediks ei ole eakate hoolekanne, mis on ilmselgelt alarahastatud.
Nõukoda taha kuidagi leppida olukorraga, et riigi prioriteediks ei ole eakate hoolekanne, mis on ilmselgelt alarahastatud. Foto: unsplash

2021.aasta teises pooles tekib soovi avaldanud inimestel võimalus oma teise pensioni sambasse kogutud raha väljavõtmiseks, märkis nõukoda sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Analüütikud on välja käinud, et see summa on umbes 1,3 miljardit. Kui teha väga lihtne arvutus, et selle summa pealt maksab isik riigile tulumaksuna tagasi 20 protsenti, siis on riigile tagasisaadav summa ligi 260 miljonit eurot,

kirjutas nõukoda.

Nõukoja ettepanekul võiks riik suunata pensionifondist laekunud osa tulumaksust hooldekodude tööjõukuludesse. Hooldekodu töötajatelt laekuvad riiklikud maksud jõuavad ringiga taas riigikassasse.

Nõukoda taha kuidagi leppida olukorraga, et riigi prioriteediks ei ole eakate hoolekanne, mis on ilmselgelt alarahastatud. Hooldust vajava inimese pereliige on pandud väga kriitilisse majanduslikku olukorda ja see süveneb igal aastal, mil hooldekodud on sunnitud kohatasu hinda tõstma, sest hooldajate töötasu peab tõusma koos Eesti keskmise palgaga.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255