15.04.2020 Kolmapäev

Head lugemist ja tarkusi tulvil aprillinumber on saabunud

Elame ajal, millesarnast meist keegi varem näinud ei ole. Pingeid tulvil, kuid inimtühjal ajal. Infoküllal, kuid heade uudiste põuasel ajal. Elame eriolukorras, mis on kujunenud igapäevaeluks.

Ka siis, kui oleme surutud koduseinte vahele, kui meid närivad muremõtted pere, töö, tervise, lähedaste, raha pärast, peame eluga edasi liikuma. Ja võimalikult hästi. Peame tegema usinalt oma tööd ja tundma rahulolu, et meil see on. Tuleb aidata oma lapsi distantsõppe uudses olukorras ja on tore, kui saame koos nendega juubeldada heade õpitulemuste üle. Peame hoidma ühendust lähedastega ja on õnn, kui nad telefonile vastavad ja teatavad, et nendega on kõik korras.

Uudiste tohutust voost püüame üles leida üksikud rõõmustavad. Neid on vähe, kuid seda suuremat heameelt need teevad. Teabel on tohutu mõju, kinnitab ka Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina, kes selgitab majanduslikku vaatepunkti: negatiivsete hoiakute domineerimine võib muuta olukorda veelgi kehvemaks, sest halvasisuline informatsioon suurendab ebakindlust, aga see omakorda mõjutab nii ettevõtete kui ka inimeste majandustegevusega seotud otsuseid.

Kuid ühel päeval hakkame ju tegema arglikke samme kriisist väljumise teel. Ja tahaksime õige pea leida end vanast tuttavast maailmast. Selleks aga tuleb negatiivsust vältida nii hästi kui võimalik, et see ei jõuaks ringiga majandusse.

Loeme häid raamatuid. Vaatame väärt filme. Hoiame kõike, mis on hea.

Väärt lugemist ka ajakirjast!

Sisukord

UUDISED

  • Eestist ja mujalt
  • Koolituskalender

SEADUSED JA MÄÄRUSED

  • Uued normatiivaktid  

AKTUAALNE

RAAMATUPIDAMINE

  • Vead aastaaruandes ja koroonaviirus. Toomas Villems

MAKSUD

MAJANDUS

ÕIGUS

ÄRIKESKKOND

  • Kala hakkab mädanema peast. Siim Tammer

TÖÖSUHTED

  • Kaugtöö on üha hinnatum. Riina Vään

VIS-A-VIS

  • Lugejad küsivad – autorid vastavad

VARIA

  • Petistel on paraku olnud edu. Taimi Elenurm         
Tellijad saavad lugeda ajakirja e-versioonis SIIT.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!