15.04.2020 Kolmapäev

Riigihangete reeglid ja eriolukord

Riigihangetel ja hankeid käsitlevatel reeglitel on kurikuulsalt paindumatu ning kohati isegi ettevõtjavaenulik maine. Olgugi et partneriks on riigiasutus, saaks äri ajada ju lihtsamalt, kiiremini ja vähemate formaalsustega. See oleks tõhusam ning kokkuvõttes odavam kõigile, ka maksumaksjale. Parimatest kavatsustest hoolimata peab ettevõtja kuulma partnerilt alatasa sama vastust: „Nii ei saa, peame järgima riigihangete seadust.“
Priit Lember, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Derling Primus
Priit Lember, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Derling Primus Foto: Erakogu

Kas riigihangete seadus oma keerukate reeglite ja arvukate piirangutega on tõesti mõttetu bürokraatia, millel ei ole kohta tänapäevases äris?

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest märtsinumbrist (nr 2, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.