14.04.2020 Teisipäev

Koroonaviirus – vältimatu olukord või maandatav äririsk?

Hiinast alguse saanud ja nüüdseks kogu maailma hõlmav koroonaviiruse levik tekitab probleeme ka rahvusvahelises äris tegutsevatele ettevõtetele. Esialgsete meetmetena peatas rida riike reisimise ja kaubaveo Hiinasse ja Hiinast. Nüüdseks on mitmed riigid taastanud piirkontrolli või keelanud üldse liikumise üle riigi piiride. Ka riikide sees kehtivad mitmed piirangud on läinud järjest karmimaks – alates töötajate kohustuslike puhkuste ning karantiinidega ning lõpetades koolide, avaliku sektori asutuste ja meelelahutusasutuste sulgemise ja rahvarohkete kogunemiste keelamisega. Erinevate meetmete tulemusena on peatunud paljude ettevõtete ning tehaste tegevus.

Liina Männiste, jurist, Eversheds Sutherland, Tarmo Repp, vandeadvokaat, partner, Eversheds Sutherland
Liina Männiste, jurist, Eversheds Sutherland, Tarmo Repp, vandeadvokaat, partner, Eversheds Sutherland Foto: Erakogu

Haiguspuhang ja varasemalt Hiina valitsuse kehtestatud meetmed selle ohjeldamiseks on juba põhjustanud lugematule hulgale ettevõtetele olulisi häireid ja äritegevuse katkestusi. Kui meenutada varasemat sarnast haiguspuhangut, milleks oli SARS 2003. aastal, siis võib ennustada, et selliste meetmete mõju ainult süveneb.

Täismahus artiklit saate lugeda Raamatupidamisuudiste värskest märtsinumbrist (nr 2, 2020). Kui te ei ole veel jõudnud tellida ajakirja Raamatupidamisuudised, saate seda teha siit. Ajakiri Raamatupidamisuudised on nii raamatupidaja ja pearaamatupidaja kui ka firmajuhi ja finantsjuhi asendamatu abimees. Ajakirjast leiate Eesti parimate spetsialistide teadmistele ja kogemustele tuginevat lugemisvara kõige olulisematel ja aktuaalsematel teemadel. Ajakiri on reklaamivaba.