09.11.2021 Teisipäev

Finantsinspektsioon lõpetas Swedbanki osas väärteomenetluse

Finantsinspektsioon lõpetas Swedbanki suhtes väärteomenetluse, mis oli seotud LHV Groupi märkimisõigustega kauplemisega.

Väärtegu lõpetati, kuna Swedbank asus vabatahtlikult ja kiiresti hüvitama kahju klientidele.
Väärtegu lõpetati, kuna Swedbank asus vabatahtlikult ja kiiresti hüvitama kahju klientidele. Foto: Swedbank

Väärtegu lõpetati, kuna Swedbank asus vabatahtlikult ja kiiresti hüvitama kahju klientidele, kes said LHV Groupi märkimisõiguseid osta ilma asjakohasuse küsimustikku täitmata, teatas inspektsioon. 

Finantsinspektsioon rõhutab, et investorite õiguste kaitsmiseks on oluline koguda klientidelt teavet, mis võimaldab investeerimisteenuse pakkujal teha kindlaks, kas väärtpaber on kliendi jaoks sobiv.

Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Siim Tammeri sõnul kahjustab sellise kohustuse rikkumine oluliselt investorite huvisid. Kuid arvestades seda, et Swedbank asus hüvitama klientidele tekkinud kahju ja pank on astunud samme vältimaks samalaadsete rikkumiste kordumist, siis on Tammeri hinnangul eelduslikult tulevikus investorite huvide kaitse paremini tagatud ja pole põhjust väärteomenetlusega jätkata.

Swedbank ei rakendanud aga 15.–20. septembril LHV Groupi märkimisõigustega kauplemisel investorite kaitseks väärtpaberi asjakohasuse hindamise kohustust. Lisaks sellele, et pank asus koheselt klientidele tekkinud kahjusid hüvitama, omas väärteomenetluse lõpetamise puhul tähtsust seegi, et pank mõistis eksimust ning oli finantsinspektsiooniga suheldes koostööaldis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!