860x100 kriisi paasterongad
31.10.2014 Reede

Autosid vähe eratarbeks kasutanud firmasid puudutab maksumuudatus enim

Autosid vähe eratarbeks kasutanud firmasid puudutab maksumuudatus enim
Autosid vähe eratarbeks kasutanud firmasid puudutab maksumuudatus enim Foto: PM

Peagi kehtima hakkav autode käibemaksumuudatus puudutab enim ettevõtteid, kus autosid erakasutuseks seni vähe kasutati.

"Kõige enam suureneb ettevõtte käibemaksukulu olukorras, kus sõiduautot kasutatakse de facto väheses ulatuses ja see deklareeritakse ausalt," rääkis Ain Veide.

Veide sõnul jääb olukord sisuliseks samal neil ettevõtetel, mis kasutavad kasutusrendi lepingut ja deklareerivad praegu omatarbe käibemaksu kuus 43 eurot.

Eeldusel, et ostu sisendkäibemaksu tulevikus korrigeerida ei tule, muutub olukord paremaks ettevõtetel, mis on sõiduauto välja ostnud või on see kapitalirendil ning mis tasuvad praegu omatarbe käibemaksu 43 eurot kuus, ütles Veide.

Sõiduauto soetamine kasutusrendiga on jälle turvalisem ja soodsam, sest ettevõtjale jääb võimalus iga kuu uuesti otsustada, kas autot kasutatakse segakasutuses või eranditult ettevõtluse tarbeks, märkis ta.

Detsembris jõustuv käibemaksuseaduse muudatus sätestab, et ettevõttele ostetud sõiduauto on arvestuslikult 50% ulatuses segakasutuses ning sisendkäibemaksu on samuti võimalik vaid 50% ulatuses maha arvestada.

Erandiks on edasimüügiks soetatud sõidukid, taksod, õppesõiduautod ja eranditult ettevõtluse jaoks kasutatavad sõidukid nagu rendiautod.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes